חברת השמירה המאיישת את מחסום הכניסה לאזור התעשייה מישור אדומים החמירה את הבדיקות הביטחוניות אך לא הגבירה את מצבת כוח האדם

העובדים המגיעים מתבקשים לרדת ממכוניותיהם וכל עובד וכל מכונית עוברים חיפוש מדוקדק. גם מאות עובדי מפעל סודה סטרים המגיעים למקום בהסעות מסודרות נדרשים לרדת מהאוטובוסים ולעבור את החיפושים.
מחסום מישור אדומים
צילום ארגון העובדים מען. יש הרשאה לשימוש.

ההמתנה הארוכה במחסום גורמת לחיכוכים עם כוחות הביטחון

העובדים הפלסטינים נענשים בהורדות בשכר וקנסות בשל האיחור לעבודה

מאז ה- 5.12.14, יום לאחר הפיגוע בסניף רמי לוי שבמישור אדומים, שונו הנהלים במחסום הכניסה לאזור התעשיה מישור אדומים. העובדים המגיעים מתבקשים לרדת ממכוניותיהם וכל עובד וכל מכונית עוברים חיפוש מדוקדק. גם מאות עובדי מפעל סודה סטרים המגיעים למקום בהסעות מסודרות נדרשים לרדת מהאוטובוסים ולעבור את החיפושים.

מספר העובדים הפלסטינים באזור התעשייה מונה כ- 7000 איש.

חברת השמירה מצידה לא שינתה את מצבת כוח האדם המאייש את המחסום הכולל 4 בודקים.
בכל בוקר נוצר פקק ענק בכניסה לאזור, הגורם לאיחורים כבדים לאלפי הפלסטינים העובדים במקום
, לעימותים בינם לבין כוחות הבטחון המוזעקים למקום בכוחות מוגברים, ומעלה את המתחים בינם לבין המעבידים.

IMG-20141231-WA0012
צילום ארגון העובדים מען. יש הרשאה לשימוש.

ב-15.12 חסמו כאלפים עובדים את הכניסה לאזור במחאה ספונטנית על המצב, וכוחות בטחון מוגברים זרמו לאזור.

עובדים ממפעל באזור ספרו לארגון העובדים מען כי קבלו מהמעביד אזהרות כי ינכו את האיחורים משכרם. עובדים אחרים דיווחו כי כעונש על האיחורים מעסיקים סרבו לתת להם מפרעות לחג. העובדים ממורמרים על כך שהם צריכים לשלם את נזקי המחסום, ומריצים סרטונים המתעדים את המתרחש במחסום.

המחסום אינו מאויש על ידי הצבא אלא על ידי חברת שמירה פרטית ואין לה כל עניין בתוצאות של ההחמרה. עובדים דיווחו למען כי ביום חמישי ה-1.1, המשטרה הגיעה, נזפה במאבטחים, ודרשה מהם להגביר את קצב כניסת העובדים. כך היה כל עוד המשטרה נשארה במקום, אולם לאחר שעזבה חזר הלחץ.

יש לציין שכדי לקבל אישור עבודה, עוברים העובדים הפלסטינים מסלול מכשולים: הם צריכים לקבל הזמנה לעבודה על ידי מעסיק, להמציא אישור עבודה המותנה בגיליון פלילי בטחוני צח מרבב ותלונות, ורק אז מונפק להם רשיון עבודה.

תמונה מצורפת: צילום ארגון העובדים מען. יש הרשאה לשימוש.

לפרטים נוספים: ארז וגנר, מנהל משרד מען בירושלים 050-7596492

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות