חברת ההובלה "מובילי דרור" הכירה בארגון העובדים מען כמייצג את נהגי המשאיות בחברה. בשבוע הבא יפתח מו"מ בין הצדדים

המפגש ב- 10.9- הולכים למו"מ קיבוצי עם החברה
המפגש ב- 10.9- הולכים למו"מ קיבוצי עם החברה

אחרי מאבק שכלל הכרזה על סכסוך עבודה ואיום בשביתה, ולאחר כישלון ניסיונות לשבור את התארגנות נהגי המשאיות, הודיעה חברת מובילי דרור ביום ד' ה- 9.9 כי היא מכירה במען כארגון יציג של נהגי המשאיות ומוכנה להיכנס למו"מ עם הארגון. ארגון העובדים מען וועד הפעולה של נהגי המשאיות במובילי דרור ברכו על ההודעה, והודיעו על ביטול סכסוך העבודה. ישיבה ראשונה בין הצדים תתקיים ביום ה' ה- 17.9 בנוכחות יועצים משפטיים של שני הצדדים.

יום לאחר ההכרה במען כארגון עובדים יציג, ב- 10.9, קיים ועד הפעולה של הנהגים כינוס נהגים באשדוד, בו נכחו גם מנכ"ל מען, אסף אדיב, ועו"ד מורן סבוראי. חברי ועד הפעולה צחי אלקריף ושמשון קרילקר ברכו את הנהגים על ההישג ובטאו את הערכתם לארגון העובדים מען. הם הבהירו כי הם נחושים להמשיך במאבק עד להשגת תביעותיהם, שבמרכזם תיקון שכר הנהגים לפי צו ההרחבה ופיצוי על פגיעה בשכר ובתנאים בעבר. כיום שכר הנהגים, כולל ותיקים ובחברה, אינו עולה על 6,500 ₪ למרות שעות העבודה שמגיעות ל-12 שעות ומעלה. אין כל תמורה על שעות נוספות, התשלום על הוצאות כלכלה (אש"ל) מגוחך, תשלומי הפרמיה שרירותיים, ונהגים אינם מקבלים דווח על אופן חישוב הפרמיה.

מנכ"ל מען, אסף אדיב ציין את עמידתם של הנהגים ובראשם חברי ועד הפעולה נגד ניסיונות להרתיע אותם, ואת החלטתם הנחושה לתבוע את זכויותיהם. הוא הבהיר כי "אנו נכנסים למו"מ עם ההנהלה בגישה חיובית ומאמינים שנוכל להגיע להסכם קיבוצי שיבטיח את זכויות הנהגים ולפצותם על עוולות עבר. עם זאת במידה ויתברר שההנהלה אינה נענית לתביעות הנהגים לא נהסס לחזור לסכסוך העבודה ולשביתה".

עו"ד מורן סבוראי הסבירה את התהליך שמתחיל מול החברה בבנייה של השגים הדרגתיים שישפרו את מצבם של הנהגים, והבהירה כי ההסכם בחברת מובילי דרור יהיה מבוסס על ההסכם הקיבוצי וצו ההרחבה הענפיי בענף ההובלה, אך יוסיף להם סעיפים חשובים וכן יאפשר פיקוח על אופן חישוב הפרמיה.

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות