הרוב המכריע של העובדים הפלסטינים במפעל "גרין-נט" בא.ת. עטרות בירושלים, הצטרפו לארגון העובדים מען כדי לשפר את תנאי עבודתם ושכרם.

ביום ו', 27.12.2019, פנינו למפעל בדרישה לפתוח במשא-ומתן קיבוצי. כיום מען מייצג 94 עובדים מתוך כ-120 עובדי המפעל.

גרין-נט הוא המפעל היחיד באזור ירושלים שעוסק במיחזור אשפה, ונחשב לאחד המפעלים הגדולים בארץ בתחום. המפעל קולט מדי יום 1,700 טון אשפה למיחזור, ומתיימר להיות מפעל חדשני עם מיכון משוכלל.

בפועל מועסקים בו 120 עובדי ייצור לאורך כל היממה, במשמרות מתחלפות בנות 12 שעות ביום, בערב ובלילה. שכר העובדים אינו מגלם את המאמץ המיוחד שהם עושים, וכולם מקבלים שכר מינימום ללא תגמול על משמרות הלילה או עבודה בשבת. העובדים תובעים פיצוי גם על פי הוותק בעבודה והדרגה המקצועית.

בשל הטיפול באשפה יש במקום ריחות קשים וחומרים כימיים מסכני בריאות; חרקים; רעש מחריש אוזניים; רטיבות; וחומרים שומניים חלקלקים שיוצרים סביבת עבודה מסוכנת שעלולה לגרום לריבוי תאונות. לאור מצב זה חייב המעסיק לספק אמצעים מיוחדים של היגיינה בסיסית כמו סבון, ביגוד מתאים, כפפות, וכיוצ"ב, וכן אמצעי בטיחות שמגנים על עובדים מנפילה, או החלקה מגובה.

עובדי מפעל גרין-נט הם הקבוצה השניה שמתאגדת במען באזור התעשיה עטרות. קדמו להם עובדי מפעל ר.ס. ייצור מזון (מפעל רג'ואן) שהצטרפו לאחרונה למען ומנהלים בימים אלה מו"מ על הסכם קיבוצי עם המעסיק.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות