הקמת ועד עובדים בחברת הובלה – משימה אפשרית

חשוב לדעת: החוק מאפשר לעובד להיות חבר בארגון עובדים על פי בחירתו, לארגן עובדים בוועדי עובדים ולפעול במסגרתם. מעסיק המונע מעובדיו זכות זאת, פועל בניגוד לחוק, וצפוי לעונשים חמורים. פיטורים של עובד בגלל שהצטרף לארגון עובדים הם בניגוד לחוק, וניתן לחייב מעסיק במקרה כזה בהחזרת העובד למקום עבודתו ובמקרים מסוימים אף בתשלום קנס בסך של עד 50 אלף ש"ח.  

SAMSUNGחשוב לדעת: החוק מאפשר לעובד להיות חבר בארגון עובדים על פי בחירתו, לארגן עובדים בוועדי עובדים ולפעול במסגרתם. מעסיק המונע מעובדיו זכות זאת, פועל בניגוד לחוק, וצפוי לעונשים חמורים. פיטורים של עובד בגלל שהצטרף לארגון עובדים הם בניגוד לחוק, וניתן לחייב מעסיק במקרה כזה בהחזרת העובד למקום עבודתו ובמקרים מסוימים אף בתשלום קנס בסך של עד 50 אלף ש"ח.

לכן, בניגוד לחששות של עובדים רבים, דווקא ההתאגדות היא זו שמקנה להם בטחון בשמירה על מקום עבודתם מפני התנכלות המעסיק. ניסיונות ההתאגדות של נהגים בארגון העובדים מען, מראים שהמעסיקים כשלו בפיטורי עובדים שהתאגדו, ונאלצו להחזיר את העובדים לעבודתם בצווי בתי משפט או לאחר מכתב חריף מהמחלקה המשפטית של מען.

מען יתמוך בעובד שיצטרף אליו לצורך התארגנות והקמת ועד עובדים. הארגון יספק לוועד העובדים ליווי מקצועי ומשפטי במו"מ מול ההנהלה על הסכם קיבוצי במקום העבודה.

במקום לעבור מחברה לחברה בחיפוש שווא אחרי פתרונות אישיים, מען מציע לכם את דרך המלך להגנה על זכויותיכם ועתידכם – הקמת ועד עובדים בדרך להקמת איגוד נהגים חדש.

MORE...

פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

READ MORE »
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות