הסכם קיבוצי תקדימי המסדיר את תנאי עבודה של מורי המוסיקה במרכז המוסיקה נחתם בראש העין

מורי המוסיקה בראש העין, וארגון העובדים מען שבו הם מאוגדים, חתמו אתמול, ה- 21.6, על הסכם קיבוצי המסדיר את שכרם ואת תנאי עבודתם. ההסכם הושג לאחר מו"מ ממושך שנוהל בין מען ובין העמותה לשירותים חברתיים, המנהלת את מרכז המוסיקה בראש העין, והכפופה לעיריית ראש העין.

מורי המוסיקה בראש העין, וארגון העובדים מען שבו הם מאוגדים, חתמו אתמול, ה- 21.6, על הסכם קיבוצי המסדיר את שכרם ואת תנאי עבודתם. ההסכם הושג לאחר מו"מ ממושך שנוהל בין מען ובין העמותה לשירותים חברתיים, המנהלת את מרכז המוסיקה בראש העין, והכפופה לעיריית ראש העין. ההסכם נחתם בשלב זה בראשי תיבות, שכן הוא כפוף לאישורו של הממונה על השכר במשרד האוצר. עם השגת האישור, ההסכם יופעל רטרואקטיבית מהמועד הקובע לתחילתו והוא 1.1.2015.

ועד מורי מרכז המוסיקה היה שותף מלא לגיבוש הסעיפים המרכזיים שהושגו בהסכם. ההישגים העיקריים שהושגו בהסכם למורי המוסיקה כוללים: העלאת שכר מיידית ממוצעת של 15% בשכר המורים, קידום בשכר בכל שנה לפי ותק, תארים אקדמיים והישגים מקצועיים, ותשלום עבור חודש אוגוסט. אחד ההשגים החשובים בהסכם הוא תיקון שכר המורים הוותיקים, שחלקם הועסקו מעל ל-20 שנה במרכז בשכר נמוך, ועתה זכו להעלאה משמעותית.

אורית נעם ואסף
בתמונה מימין: חברי הועד אורית זולוטוב גורי, נועם מלכה, ואסף אדיב מנכ"ל מען

 

הסדרת סעיפים אלו בהסכם קיבוצי יוצרת בטחון תעסוקתי למורי מרכז המוסיקה בראש העין, שכמו אלפי מורי מוסיקה אחרים בישראל סבלו עד היום משכר נמוך, העדר אופי קידום, העדר בטחון סוציאלי וחודשים ללא משכורת בחופשות של בתי הספר. ההסכם הקיבוצי בראש העין מהווה תקדים חשוב למרכזי מוסיקה דומים בערים אחרות, בהם עדיין נהוגה העסקת מורים כפרילנסרים ללא כל רצף וללא זכויות סוציאליות.

אורית גורי חברת ועד המורים, אמרה: "אני מאוד מרוצה, כי אני מרגישה שההסכם מבטא הערכה לעבודה שלנו, ומסכם קריטריונים ברורים לתגמול המורים. אני שמחה שראש העיר נענה לאתגר, ומקווה שמורים למוסיקה בכל הארץ ילכו בעקבות התקדים שלנו, יתאגדו ויאבקו כדי שמעמד המורים למוסיקה ישתפר ברמה הארצית."

יש לציין כי במהלך המו"מ שארך כמעט שנתיים, הכריז ארגון העובדים על סכסוך עבודה, ואף השבית את העבודה בנובמבר 2014 למשך יומיים. המאבק כלל ארגון של קונצרט מחאה מול בניין העיריה, שבסיומו הוזמנו המורים לאסיפת מועצת העיר, שם הכריז בפניהם ראש העיר שלום בן משה, על מחויבותו להסדרת נושא שכרם ותנאי עבודתם, והבטיח לתקן את עוולות העבר.

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות