הסכם קיבוצי תקדימי בין ארגון העובדים מען ועמותת רופאים לזכויוות אדם

קיצור שבוע העבודה, צמצום פערי שכר, ושיתוף העובדים בקבלת החלטות ניהוליות

ביום ה', ה- 16.11 נחתם הסכם קיבוצי ראשון בין עמותת רופאים לזכויות אדם (רל"א) המעסיקה 30 עובדים, לארגון העובדים מען ונציגות ועד העובדים.

ההסכם כולל מספר הסדרים תקדימיים:

מנגנון המחייב שיתוף העובדים בקבלת החלטות ניהוליות; מנגנון השטחת שכר, המבטיח שבתוך מספר שנים יושווה שכרם של כלל העובדים בעמותה, כולל שכרן של מנהלות המחלקות; קיצור שבוע העבודה ל-40 שעות.

בנוסף כולל ההסכם שיפור בתנאי ההעסקה: תוספת שכר שנתית, תוספת ימי חופשה שנתית וימי בחירה, הקלות להורים לילדים מתחת לגיל 9 ולעובדים המטפלים בבני משפחה סיעודיים, ועוד.

רל"א היא אחד מארגוני זכויות האדם הבולטים בישראל. העמותה מסייעת לכל אלה שגישתם חסומה למערכת הבריאות הציבורית הישראלית: פלסטינים, מבקשי מקלט, מהגרי עבודה, ואחרים.

"שמחנו לגלות שהמחויבות לאג'נדה הומניסטית והסולידריות ממשיכות להתקיים גם כשמדובר ביחס של העמותה לעובדיה", אמר מנכ"ל מען, אסף אדיב. "ההסכמות שעוגנו בהסכם מלמדות שהעמותה רואה בעובדים שלה שותפים, ולא רק מן הפה אל החוץ. עובדי העמותה הפגינו לא פחות סולידריות כאשר הבכירים והוותיקים הסכימו לוותר על העלאות שכר לטובת שיפור שכרם של עובדים חדשים ולמען העיקרון של צמצום פערי שכר".

מנציגות ועד העובדים נמסר: "בזכות הסבלנות, ההתמדה ושיתוף הפעולה בין השותפים להסכם הגענו לסיום מוצלח, המבוסס על העקרונות שניסחו העובדים. ההסכם יביא לשיפור תנאי העסקה של עובדי רל"א, לשיפור התרבות הארגונית ולביסוס חזון הארגון".

 

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות