הנהלת מנשר המשיכה לפגוע במורים מאוגדים למרות פסק זמן למו"מ שהציע בית הדין. חוזרים לבית הדין ביום שני, 4.8.14

ביום ב' 4.8.14 יערך בבית הדין לעבודה בתל אביב דיון נוסף בבקשה שהגיש ארגון העובדים מען נגד בית הספר מנשר לאמנות. בקשה זו הוגשה במאי 2014 בטענה של פגיעה מתמשכת של הנהלת מנשר בעובדים שהתאגדו במען במטרה להכשיל חתימה על הסכם קיבוצי שגובש במו"מ בין הצדדים במשך שנה וחצי.

ביום ב' 4.8.14 יערך בבית הדין לעבודה בתל אביב דיון נוסף בבקשה שהגיש ארגון העובדים מען נגד בית הספר מנשר לאמנות. בקשה זו הוגשה במאי 2014 בטענה של פגיעה מתמשכת של הנהלת מנשר בעובדים שהתאגדו במען במטרה להכשיל חתימה על הסכם קיבוצי שגובש במו"מ בין הצדדים במשך שנה וחצי.

הדיון שיתקיים מחר 4.8 נקבע לאחר שמען הגישה בקשה נוספת לבית הדין נגד התנכלויות מתמשכות של מנהל מנשר עודד ידעיה למורים שמאוגדים במען וזאת גם אחרי שבדיון הראשון בין הצדדים בראשית יוני סוכם על ניסיון להגיע להסכמות בפיקוח בית הדין.

אלא שהנהלת מנשר בחרה לנצל את פסק הזמן שעליו סוכם כדי להמשיך את ההתנכלות למורים שחברים במען. בין השאר הודיעה ההנהלה ל-3 מורים חברי מען, בהםחברת ועד העובדים על פיטורים או צימצום משמעותי של משרתם שכמוהו כפיטורים. מדובר בפיטורים של מורים שהועסקו בבית הספר מספר שנים ולפתע החליטה ההנהלה שתפקודם לקוי.

יש לציין כי עודד ידעיה מנהל מנשר לא הסתפק בטלפונים ושיחות אישיות למורים החברים במען אלא אף ציין במספר רב של מיילים והודעות כתובות את עמדתו העוינת לארגון העובדים. פעולות אלה הינן בניגוד לחוק וניתן לחייב בגינן את בית הספר בפיצוי של עד 200 אלף ש"ח.

התנהלות הנהלת מנשר במשך שנתיים מול התאגדות המורים התאפיינה בחוסר תום לב, משיכת זמן וביטול סיכומים שנקבעו בישיבות מו"מ. לאור מצב זה ביקש ארגון העובדים מען המיוצג על ידי משרד עו"ד שילוני מבית הדין לחזור ולדון בבקשה המקורית. דיון בבקשה יתקיים כפי שהוזכר ביום ב' 4.8 שעה 10.00.

asifat morim 28-1-14- small

רקע

עובדי מנשר התארגנו בארגון העובדים מען ביוני 2012. בשלב הראשוני הצטרפו לארגון 83 מועסקים של מנשר מתוך כ-160 עובדים, הרבה מעבר למחסום השליש שקובע את יציגות ארגון העובדים. בהמשך החל בין הצדדים מו"מ וגובשה טיוטת הסכם קיבוצי. במקביל למהלך המו"מ ניהלה הנהלת מנשר מסע לחצים על מורים במטרה להביא אותם לבטל חברותם במען. מסע לחצים זה הגיע לשיאו בדצמבר 2013 שעה שמנהל מנשר ידעיה הודיע במפתיע כי אין לו כוונה לחתום על ההסכם שכן מען איבד את מעמדו כארגון יציג. הבקשה לבית הדין לעבודה כוללת דרישה להפסיק את ההתנכלויות למורים, להכיר במעמדו היציג של מען וכן לחייב את הנהלת מנשר לשאת ולתת עם ארגון העובדים והוועד על הסכם קיבוצי.

לפרטים – ניר נאדר – רכז מען בתל אביב 6839443 – 050

 

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות