"הארץ" חושף אפליה בוטה נגד דורשי עבודה במזרח ירושלים לעומת עמיתיהם במערב העיר

במשך שנים נאבק מען ארגון עובדים לשפר את תנאי הכניסה ללשכת התעסוקה בשכונת ואדי אלג'וז במזרח ירושלים. מאבק זה שאותו אנו מנהלים בשיתוף עם האגודה לזכויות האזרח וארגונים נוספים אילץ את הרשויות להבטיח ולהתחייב לשיפורים אבל כפי שניתן לראות מהדו"ח שפורסם עתה אין חדש תחת השמש.

במשך שנים נאבק מען ארגון עובדים לשפר את תנאי הכניסה ללשכת התעסוקה בשכונת ואדי אלג'וז במזרח ירושלים. מאבק זה שאותו אנו מנהלים בשיתוף עם האגודה לזכויות האזרח וארגונים נוספים אילץ את הרשויות להבטיח ולהתחייב לשיפורים אבל כפי שניתן לראות מהדו"ח שפורסם עתה אין חדש תחת השמש.

למאמר של ניר חסון בהארץ מיום ה' 12.8 לחצו כאן .

תביטו בתמונה כאן. היא צולמה בלשכת התעסוקה בוואדי אלג'וז שבירושלים המזרחית בצהרי יום מהחמים באוגוסט 2021 בשנת 2021, בעיצומו של גל נוסף של קורונה, פונה אשר מגיע אל לשכת שירות התעסוקה בוואדי אלג'וז, נדרש לעבור בכמה אזורי המתנה כדי להגיע לנציג הלשכה, לעומת מי שפונה אל לשכת שירות התעסוקה במערב העיר, שבה כל מה שעליו לעשות הוא פשוט לצעוד בנוחיות ללשכה עצמה. זו לא טעות, זו מדיניות ברורה ועקבית של אפליה. אזורי ההמתנה באלג'וז לא מותאמים לכמות המבקרים בלשכה: נדרשת המתנה של שעות ארוכות בחום הכבד בחוץ, ללא אוורור, בצפיפות ובתנאים לא אנושיים שמעמידים את הממתינים לשירות בסכנת התייבשות והדבקה בקורונה. ואם זה לא מספיק, מכונות ההתייצבות האוטומטיות מוצבות מחוץ לכותלי הלשכה ואין נציגים שנמצאים באזור במקרה של תקלה במכונות, דבר אשר קורה לעיתים תכופות. המאבטחים שאחראים על הלשכה כמובן שאינם דוברי ערבית. אי אפשר לראות את התמונות האלה ופשוט לעבור לסדר היום. לכן פנינו יחד עם האגודה לזכויות האזרח אל מנכ"ל שירות התעסוקה ולגורמים נוספים בשירות וביקשנו למצות את כל הדרכים כדי למנוע את הצפיפות המחרידה באיזורי ההמתנה בלשכה במזרח העיר וכך להפסיק את האפליה הבוטה בין שתי הלשכות. כמו כן העלינו את הדרישה להציב נציג דובר ערבית של לשכת התעסוקה באופן קבוע באזור מכונות ההתייצבות האוטומטיות שמחוץ ללשכה, לתקן את המכונות המקולקלות, לתרגם לערבית את הפלט של מכונות ההתייצבות, ולספק מענה לפונים כך שיוכלו לדווח על בעיות. זה היה אמור להיות מובן מאליו, אבל כנראה שבישראל 2021 אפליה היא ברירת המחדל. אסור לנו להשלים עם זה.

עוד..

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות