האחד במאי 2012

mayday_haifaדעם מפלגת פועלים וארגון העובדים מען קוראים להשתתף בהפגנות השמאל המאוחדות למען שלום, שוויון וצדק חברתי, ולהפגין סולידריות עם המהפכות העממיות הערביות, ובראשן המהפכה ההרואית של העם הסורי.

דעם מפלגת פועלים וארגון העובדים מען קוראים לחבריהם ותומכיהם להשתתף באופן פעיל ולהתגייס להצלחת ההפגנות והעצרות המאוחדות של השמאל וארגוני העובדים שיתקיימו לרגל האחד במאי שיתקיימו בתל אביב 1.5, חיפה 28.4 וירושלים 27.4.

אנו מברכים על כך שלראשונה מזה שנים התאחדו השנה כל כוחות השמאל וארגוני העובדים לצעדות ועצרות משותפות תחת הכותרת "העם רוצה עובדים מאורגנים". למרות חילוקי הדעות הרעיוניים בין הכוחות השונים ברור כי כל הכוחות הצועדים באירועי האחד במאי המאוחדים מסכימים ביניהם על הצורך להגביר את המאבק נגד ממשלת הימין הקיצוני של בנימין נתניהו. אנו חותרים לאיחוד כלל הכוחות במטרה להציב אג'נדה חברתית פוליטית אלטרנטיבית.

גוש פעילים יהודים וערבים של מען יצעד במשותף עם חברי דעם מפלגת פועלים בקריאה למען שלום, שוויון וצדק חברתי. עבורנו כארגון עובדים יהודי ערבי החותר לשינוי מהפכני עומדת השנה במרכז המהפכה הערבית, בעיקר הסורית. העם הסורי מתקומם בדרישה לחופש וצדק ומשלם בדם כדי לסלק את הדיקטאטור שטובח באזרחיו ללא רחם. בהפגנות האחד במאי נעביר גם מסר של סולידאריות וברכה למהפכנים המצרים הצעירים ולפועלים שעשו את הבלתי אפשרי והפילו את הרודן מובארק, ונחזק את ידיהם במשימות העומדות בפניהם עד להשלמת מטרות המהפכה.

משימתנו העקרית היא כאן מול ממשלת הימין האנטי פועלית ומחרחרת המלחמה. באחד במאי השנה אנו מדגישים את הקריאה להפלת ממשלת נתניהו מפני ש:

– ממשלת נתניהו מובילה קו כלכלי חברתי הרסני. רה"מ נתניהו מוביל מזה שנים רבות כשר אוצר וראש ממשלה קו החותר להפרטת המרחב הציבורי והרס רשת הבטחון החברתית. ישראל הפכה למדינה שמהווה גן עדן לטייקונים וגיהנום למאות אלפי עובדי קבלן. רוב הציבור הישראלי מבין כיום כי העברת משאבי הטבע והשרות הציבורי לידי בעלי הון יצרה עוני, אלימות והרס חברתי.

– ממשלת נתניהו והקואליציה הימנית קיצונית שלה העבירה בשלוש השנים האחרונות סדרה של חוקים גזעניים נגד האזרחים הערבים. היא מקדמת כיום תכנית להרס עשרות כפרים ערבים בנגב. מונעת פיתוח של הישובים הערבים ומעמיקה את השנאה והגזענות.

– ממשלת נתניהו אחראית לקפאון בתהליך השלום שעלול להדרדר למלחמה. מדיניותה מבוססת על חיזוק ההתנחלויות, סירוב לכל פשרה עם הפלסטינים ויצירת משבר מלאכותי עם איראן. ממשלת הימין ששר החוץ שלה הוא הבריון הפשיסט אביגדור ליברמן קוראת תגר על ההסכמה הבינלאומית בדבר הצורך לנסיגה לגבולות 67 והקמת מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה ירושלים המזרחית.

[b]מצעד ועצרת בכפר קרע[/b]

בנוסף להשתתפותנו הפעילה באירועים אלו בשלושת הערים הגדולות מארגן ארגון העובדים מען יחד עם דעם – מפלגת פועלים, עצרת ומצעד בכפר קרע ביום שבת 5.5 תחת הסיסמא "סולידריות עם העם הסורי המתקומם". במרכזו של אירוע זה תעמוד הקריאה שלנו לתמיכה והזדהות מוחלטת עם מהפכתו העממית של העם הסורי ועם כל העמים הערבים המתקוממים נגד הדיכוי, הניצול ולמען החופש והצדק החברתי.

– יחי האחד במאי! העם דורש עובדים מאורגנים!

תחי תנועת המחאה החברתית!

– יחי האביב הערבי!

– תחי המהפכה של העם הסורי!

– פועלי כל הארצות התאחדו!

בואו לצעוד איתנו בגוש האדום של ארגון העובדים מען ודעם מפלגת פועלים

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות