בעלי מפעלים במישור אדומים מאיימים להפעיל אלימות כלפי עובדים פלסטינים שובתים

היום בשעה 11 בבקר, פנו מספר בעלי עסקים מאזור מישור אדומים למשמרת שביתה של פועלי מוסך צרפתי, ודרשו מהם להסתלק מהאזור לאלתר, ולא תופעל כנגדם אלימות.  

המשטרה עכבה לחקירה את פעיל מען יואב טמיר בטענה שהוא מטרד ציבורי

_DSC5346

היום בשעה 11 בבקר, פנו מספר בעלי עסקים מאזור מישור אדומים למשמרת שביתה של פועלי מוסך צרפתי, ודרשו מהם להסתלק מהאזור לאלתר, ולא תופעל כנגדם אלימות.

עובדי צרפתי פתחו בשביתה חוקית עקב פיטוריו של ראש ועד העובדים חאתם אבו זיאדה. עובדי צרפתי מאורגנים בארגון העובדים מען מיוני 2013, ונהלו מו"מ במטרה להגיע להסכם קיבוצי. לפני יומים, החליטה הנהלת צרפתי, ללא כל התראה או הסבר, לפטר את אבו זיאדה, ולהכריח את העובדים לוותר על חברותם בארגון העובדים מען.

חשוב לציין שהמשמרת השביתה נערכת בתאום ובאישור המשטרה במעלה אדומים.

האיום הזה מתחבר לפרשת סודה סטרים, כאשר עשרות עובדים שפוטרו בצורה שרירותית פנו למען. מען פנה בשמם להנהלה, והפיץ בתקשורת את הפרשה אשר מקבלת הד תקשורתי רב בארץ ובעולם.

הפיטורים של ראש ועד עובדי צרפתי ואת מסע ההפחדה של בעלי המפעלים נגד מען הם נסיון לסלק את מען ככתובת לכלל העובדים במישור אדומים. עובדים אלו עובדים בתנאים מחפירים, בניגוד לחוקי העבודה, חלקם ללא תלושים וללא זכויות סוציאליות, ומנוצלים בצורה הצינית ביותר.

מען יעמוד על זכותו לייצג את עובדים, ועל זכותם של העובדים להתארגן. לא ניתן לאיומים וכוחנות להרפות את ידינו מההגנה על זכותם של עובדים להתפרנס בכבוד, ללא הבדל דת, גזע ולאום.

 

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות