בית הדין הארצי לעבודה דחה את הערעור של מוסך צרפתי במישור אדומים. "על המוסך להחזיר לעבודה את יו"ר הועד של מען, חאתם אבו זיאדה"

IMG-20160405-WA0000בית הדין הארצי לעבודה דחה אתמול, ה- 5.4, את ערעורם של בעלי מוסך צרפתי על פסק דין של בית הדין האזורי מיום 17.2.16, והשאיר על כנה את ההחלטה המחייבת את המוסך להחזיר לעבודה את יו"ר ועד העובדים של המוסך, חאתם אבו זיאדה, ללא דיחוי. "לאחר שבחנו את טענות הצדדים לערעור וכלל חומר התיק מצאנו כי אין מקום להתערב בקביעות העובדתיות של ביה"ד האזורי. על דין הערעור להידחות", קבע בית הדין הארצי פה אחד.

מוסך צרפתי ערער על פסק הדין שניתן על ידי נשיא ביה"ד האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, אשר קבע כי פיטוריו של חאתם אבו זיאדה היו בלתי חוקיים ונבעו מתפקידו המנהיג בקרב העובדים. את הנסיון של צרפתי להפליל את יו"ר הועד ולהגיש נגדו תלונה במשטרה הוא כינה "עלילת שווא". ביצוע ההחלטה מה-17.2 עוכב עד להחלטת בית הדין הארצי על הערעור, אך משזו ניתנה אתמול, על המוסך להשיב לעבודה את יו"ר הוועד לאלתר.

שופטי ההרכב (סגנית הנשיא השופטת ורדה וירט-ליבנה, השופטת לאה גליקסמן והשופט אילן איטח) הציגו שאלות רבות לב"כ המוסך, וניסו לשכנע את הבעלים להסכים לחזרתו של יו"ר ועד העובדים לעבודה, אך נענו בשלילה גורפת.

מנכ"ל מען, אסף אדיב,אמר בדיון כי הארגון חותר להגיע להסכם קיבוצי עם מוסך צרפתי, ופעל במשך תקופה ארוכה בשיתוף פעולה עם מנהלי המוסך. "חאתם אבו זיאדה היה הציר של ועד העובדים וכל עוד הוא לא חזר לעבודה העובדים הרגישו מאוימים. כאשר יחזור חאתם לעבודה נוכל לפתוח דף חדש לטובת העובדים ולטובת המוסך." את ארגון העובדים מען ייצגו עו"ד מורן סבוראי ואמיר בשה.

על ההחלטה הגיב חאתם אבו זיאדה באומרו: "אני מאוד שמח על ההחלטה, כי היא עושה צדק.  המון עובדים התקשרו לברך אותי. הם רואים בהחלטה השג לא רק בשבילי אלא גם בשבילם ובשביל ארגון העובדים מען".

בית הדין האזורי אמור להשלים בזמן הקרוב את החלטתו, ולקבוע את גובה הפיצוי לחאתם אבו זיאדה עבור עשרים החודשים שבהם הנהלת המוסך נמנעה מלהעסיקו, וכן את גובה הפיצוי לארגון העובדים מען בגין הפרה של זכות ההתארגנות – פיצוי שיכול להגיע עד 200,000 ₪.

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות