ארגון העובדים מען פונה היום לבית דין לעבודה נגד המעסיק – מוסך צרפתי וליועץ המשפטי של המשטרה נגד ההתנכלות לפעילי ארגון העובדים

בתחילה ניסתה המשטרה לאסור על אדיב גם להיפגש עם פועלי צרפתי השובתים ועם מעסיקים מאזור מישור אדומים. אדיב התנגד לתנאים אבסורדיים אלה והמשטרה נסוגה בה.

אסף אדיב שוחרר בתנאים מגבילים.

היום בצהרים, לאחר שעוכב כשעתיים לחקירה במשטרת מעלה אדומים שוחרר מנכ"ל מען אסף אדיב בתנאים מגבילים. כמו פעיל מען יואב טמיר שעוכב לחקירה אתמול – נאסר עליו להכנס לאזור התעשיה מישור אדומים למשך שבועיים. בתחילה ניסתה המשטרה לאסור על אדיב גם להיפגש עם פועלי צרפתי השובתים ועם מעסיקים מאזור מישור אדומים. אדיב התנגד לתנאים אבסורדיים אלה והמשטרה נסוגה בה.

ארגון העובדים מען מאגד את העובדים הפלסטינים במוסך צרפתי, ומזה שנה מנהל מו"מ על הסכם קיבוצי. לפני 3 ימים החליטו הבעלים בצורה שרירותית ומפתיעה לפוצץ את המו"מ ולפטר את ראש הועד חאתם אבו זיאדה. בתגובה החליטו העובדים לפתוח בשביתה בדרישה לבטל את הפיטורים ולחזור למו"מ. זהו הרקע להתערבות המשטרה: היא מונעת מהעובדים לקיים משמרת שביתה שלווה מול המוסך, ומעכבת לחקירה את פעילי מען, ובראשם אסף אדיב, במטרה לשבור את השביתה.

IMG_20140722_110238

משרדה של עוה"ד סמדר בן נתן פונה היום בשם ארגון העובדים מען ליועץ המשפטי של המשטרה, תת ניצב שאול גורדון, בדרישה להפסיק את ההתערבות הפסולה של המשטרה בחופש ההתאגדות והמחאה של ועד עובדי מוסך צרפתי באזור תעשייה מישור אדומים, ולהנחות בדחיפות את שוטרי משטרת תחנת מעלה אדומים להפסיק את התערבותם הפסולה בחופש ההתאגדות והמחאה של ועד עובדי מוסך צרפתי באזור תעשיה מישור אדומים.

לא היתה כל עילה לעיכוב נציגי ארגון העובדים, ואין כל הצדקה לתנאי השחרור שנקבעו להם, שמשמעותם מניעת המשך עבודתם המקצועית באיגוד, כפי שהחוק מתיר, והשתתפותם במשמרות השביתה שנערכות כדין.

כמו כן, עוה"ד איה ברטנשטין מהמחלקה המשפטית של מען מגישה היום לבית הדין לענייני עבודה בקשה לצו מניעה נגד מוסך צרפתי: נגד הליכי הפיטורים נגד ראש הוועד; נגד קליטה של כח אדם חלופי במקום העובדים השובתים; דרישה לקבוע שמען הוא ארגון העובדים היציג בצרפתי; צו המחייב את צרפתי לנהל עם מען מו"מ על הסכם קיבוצי תוך קביעת מסגרת זמנים ובפיקוח בית הדין; ולמנוע מצרפתי להפעיל איומים ואלימות כלפי פעילי ארגון העובדים מען. כמו כן דורש מען לחייב את צרפתי לשלם פיצויים לדוגמא על סך 200,000 שקל.

לפרטים נוספים: מיכל שורץ, 050-4330067

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות