ארגון העובדים מען חתם על הסכם קיבוצי נוסף במישור אדומים

חבר ועד העובדים, אוסמה אבו ריזק: "אחדות העובדים והקשר עם מען הבטיחו את הצלחת המאבק"

ההסכם מסדיר תנאי העבודה של העובדים הפלסטינים במפעל נ.א. תעשיות מתכת בע"מ.

חבר ועד העובדים, אוסמה אבו ריזק: "אחדות העובדים והקשר עם מען הבטיחו את הצלחת המאבק"

ארגון העובדים מען חתם אתמול, יום ד' 24.7, על הסכם קיבוצי במפעל נ.א. תעשיות מתכת במישור אדומים. ההסכם הוא השני באזור, וחתימתו מתרחשת במקביל לגל של התאגדויות חדשות של עובדים פלסטינים המועסקים בהתנחלויות במסגרת מען. ההסכם הראשון של ארגון העובדים מען באזור נחתם עם מוסך צרפתי בשנת 2017.

ההסכם במפעל נ.א. תעשיות מתכת הושג במסגרת הליך גישור שהתקיים אצל המגשרת והשופטת בדימוס אורנית אגסי. הוא כולל תוספת של מאות שקלים בשכר העובדים, ופיצוי על כל התקופה שבה לא שולמו לעובדים שעות נוספות כדין ולא נפתחה להם קרן פנסיה. סך כל הפיצוי על חובות העבר מגיע ל-300 אלף ₪ בקירוב (שיתחלקו בין 11 העובדים לפי מפתח ותק). בנוסף כולל ההסכם סעיפים המסדירים את יחסי העבודה ואת הליכי פתרון מחלוקות בין ההנהלה לעובדים, במידה ותתעוררנה וכך למנוע מצב של יחס שרירותי וחד צדדי.

חבר ועד העובדים, אוסמה אבו ריזק, ביטא את ההערכה הרבה של העובדים לארגון העובדים: "מען פעל רבות כדי להגיע לתוצאה הרצויה, ולהבטיח את זכויות העובדים. ההישג הזה הוא תוצאה של העמידה המאוחדת של העובדים, והדבקות המוחלטת שלהם במען. כמו שהמשל אומר – זכות, שיש מי שדורש אותה, לא תמות".

ארגון העובדים מען רואה בהצטרפות של עובדים פלסטינים לשורותיו, ובהשגת הסכם קיבוצי נוסף, מרכיב מרכזי בפעילותו. כארגון המאגד בשורותיו מורי\ות אמנות ומוסיקה, עובדי\ות מערכת החינוך, עמותות, עובדות ניקיון וחקלאות ועוד, מען רואה בארגון עובדים פלסטינים ושיתופם השוויוני בתוך הארגון עם עמיתיהם הישראלים  כתרומתו הייחודית והחיונית לבניית חברה שוויונית, וליצירת עתיד של שלום ואחווה בארץ.  

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות