ארגון העובדים מען חתם על הסכם קיבוצי נוסף במישור אדומים

חבר ועד העובדים, אוסמה אבו ריזק: "אחדות העובדים והקשר עם מען הבטיחו את הצלחת המאבק"

ההסכם מסדיר תנאי העבודה של העובדים הפלסטינים במפעל נ.א. תעשיות מתכת בע"מ.

חבר ועד העובדים, אוסמה אבו ריזק: "אחדות העובדים והקשר עם מען הבטיחו את הצלחת המאבק"

ארגון העובדים מען חתם אתמול, יום ד' 24.7, על הסכם קיבוצי במפעל נ.א. תעשיות מתכת במישור אדומים. ההסכם הוא השני באזור, וחתימתו מתרחשת במקביל לגל של התאגדויות חדשות של עובדים פלסטינים המועסקים בהתנחלויות במסגרת מען. ההסכם הראשון של ארגון העובדים מען באזור נחתם עם מוסך צרפתי בשנת 2017.

ההסכם במפעל נ.א. תעשיות מתכת הושג במסגרת הליך גישור שהתקיים אצל המגשרת והשופטת בדימוס אורנית אגסי. הוא כולל תוספת של מאות שקלים בשכר העובדים, ופיצוי על כל התקופה שבה לא שולמו לעובדים שעות נוספות כדין ולא נפתחה להם קרן פנסיה. סך כל הפיצוי על חובות העבר מגיע ל-300 אלף ₪ בקירוב (שיתחלקו בין 11 העובדים לפי מפתח ותק). בנוסף כולל ההסכם סעיפים המסדירים את יחסי העבודה ואת הליכי פתרון מחלוקות בין ההנהלה לעובדים, במידה ותתעוררנה וכך למנוע מצב של יחס שרירותי וחד צדדי.

חבר ועד העובדים, אוסמה אבו ריזק, ביטא את ההערכה הרבה של העובדים לארגון העובדים: "מען פעל רבות כדי להגיע לתוצאה הרצויה, ולהבטיח את זכויות העובדים. ההישג הזה הוא תוצאה של העמידה המאוחדת של העובדים, והדבקות המוחלטת שלהם במען. כמו שהמשל אומר – זכות, שיש מי שדורש אותה, לא תמות".

ארגון העובדים מען רואה בהצטרפות של עובדים פלסטינים לשורותיו, ובהשגת הסכם קיבוצי נוסף, מרכיב מרכזי בפעילותו. כארגון המאגד בשורותיו מורי\ות אמנות ומוסיקה, עובדי\ות מערכת החינוך, עמותות, עובדות ניקיון וחקלאות ועוד, מען רואה בארגון עובדים פלסטינים ושיתופם השוויוני בתוך הארגון עם עמיתיהם הישראלים  כתרומתו הייחודית והחיונית לבניית חברה שוויונית, וליצירת עתיד של שלום ואחווה בארץ.  

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות