ארגון העובדים מען המאגד עובדים יהודים וערבים בישראל קורא: להפסיק מייד את המתקפה על עזה

ההסלמה הצבאית בעזה, שכוללת הרס בתים והרג אזרחים, ונענית בטילים שמשבשים את חייהם של ישראלים רבים, היא תוצאה ישירה של מדיניות סרבנית-שלום ושחצנית שמנהלת ממשלת נתניהו-בנט-ליברמן.

הרס עזה והרג תושביה לא יביאו שלום לישראלים

ההסלמה הצבאית בעזה, שכוללת הרס בתים והרג אזרחים, ונענית בטילים שמשבשים את חייהם של ישראלים רבים, היא תוצאה ישירה של מדיניות סרבנית-שלום ושחצנית שמנהלת ממשלת נתניהו-בנט-ליברמן. הנסיון של ממשלת נתניהו להשיג כניעה פלסטינית באמצעות הפצצת מטרות אזרחיות, הוא ניסיון נפשע והרפתקני, שיוביל לאסון. זהו הסבב המלחמתי השלישי במהלך חמש השנים האחרונות, וברור כבר עכשיו, שבסיומו יחזרו שני הצדדים בדיוק לאותה נקודה בה עמדו בסוף שני הסבבים הקודמים: דצמבר 2008, נובמבר 2012. הצד הפלסטיני ספג הרס נורא של מבנים ותשתיות, ואלפי הרוגים ופצועים; ואילו בצד הישראלי נותרו מיליוני אזרחים חשופים לאיום של טילים בהיקף הולך וגדל.

20140708_kaware_house

ארגון העובדים מען ,שמאגד בשורותיו אלפי עובדים יהודים וערבים בישראל, קורא להפסקת אש מיידית ולפתיחה של מו"מ לשלום בין ישראל ובין המנהיגות הפלסטינית הנבחרת, שיתבסס על נסיגה ישראלית לקוי 67' והקמת מדינה פלסטינית עצמאית.

ממשלת נתניהו שברה את מסגרת המו"מ שהתנהל בחסות ארה"ב, כאשר הודיעה במרץ האחרון שיש לפרק את ממשלת האחדות הפלסטינית שהוקמה בתמיכת חמאס – צעד שהיה בו משום התערבות בוטה בנושא פלסטיני פנימי. המבוי הסתום המדיני, ואי ביצוע הפעימה הרביעית של שחרור אסירים, היו הרקע לחטיפה של שלושת הנערים הישראלים. בתגובה, הכריז נתניהו על מלחמת חורמה נגד חמאס וממשלת האחדות הפלסטינית, וקרא לנקמה.

עמדתו הקיצונית של נתניהו, בנוסף לקריאות של חלק משרי ממשלתו, לפעולות נקם, עודדה קיצונים ימניים בישראל לבצע את הפשע המתועב של חטיפת הנער הפלסטיני – מוחמד אבו ח'ד'יר – ושריפתו למוות. ימים ארוכים לאחר הרצח המזעזע, עוד המשיכה הממשלה להכחיש את אחריותה למעשה, דבר שהצית את הרחוב הפלסטיני, והביא לגל של מחאות המוניות בירושלים ובישובים הערבים בישראל.

ההסלמה הנוכחית, הכוללת הפצצות מהאוויר על עזה, והפגזת מטרות אזרחיות בישראל באמצעות רקטות פרימיטיביות של חמאס וארגונים אחרים ברצועה, הביאה ליוזמות רבות בארץ ובעולם הקוראות להפסקת האש ולחזרה לשולחן המו"מ . אלא שנתניהו חוזר ומודיע בעזות מצח, שאין לו כל כוונה ליזום הפסקת אש, והוא ממשיך להעלות את גובה הלהבות בתקווה שהצד הפלסטיני ירים דגל לבן. כדי להכניע את חמאס משתמש הצבא הישראלי בשיטה חדשה של הפגזת בתיהם הפרטיים של פעילי חמאס. זהו לכל הדעות פשע מלחמה, שגרם במהלך שלושת ימי הלחימה הראשונים ליותר מתשעים קרבנות, רובם המכריע אזרחים, רבים מהם ילדים. ממשלת ישראל מנהלת מדיניות הרפתקנית וחסרת אחריות, ולפיכך, כל טיפת דם שנשפכת ועוד תישפך במלחמה זו היא באחריותה הבלעדית.

ארגון העובדים מען מתייצב היום, יחד עם גורמים רבים בישראל, וקורא לשים קץ להפצצות ולהפגזות משני הצדדים, ולהגיע להפסקת אש מוסכמת. האלטרנטיבה למלחמה היא הסדר מדיני, שעקרונותיו ידועים, והם מתבססים על החלטות האו"ם ומוסכמים על הקהילה הבינלאומית כולה.

מי שמשלם את מחיר המלחמה הם העובדים בשני הצדדים. אנו קוראים לכל תומכי השלום, לחברינו ולאוהדינו, להצטרף לפעולות המחאה המתקיימות בימים אלה בתביעה לשים קץ למלחמה חסרת השחר והפושעת של ממשלת ישאל נגד העם הפלסטיני.

לא למלחמה שתכליתה הנצחת הכיבוש! כן למו"מ לשלום על בסיס שתי מדינות !

 

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות