ארגון העובדים מען הוכר כעמותה שתורמיה יקבלו זיכוי ממס הכנסה לפי סעיף 46

תרמו למען וסייעו לנו להמשיך בפעילות השטח הייחודית שלנו בסיוע לעובדות ועובדים להתמודד עם מחסומים, בירוקרטיה וגזענות ולהשתלב בשוק העבודה.

תרמו למען וסייעו לנו להמשיך בפעילות השטח הייחודית שלנו בסיוע לעובדות ועובדים להתמודד עם מחסומים, בירוקרטיה וגזענות ולהשתלב בשוק העבודה.

בראשית פברואר 2018 אישרה ועדת הכספים של הכנסת זיכוי ממס לפי סעיף 46 על תרומות לארגון העובדים "מען – עמותה לסיוע לעובדים" (ע"ר). האישור ניתן למען למשך שלוש שנים (מפברואר 2018 ועד תום שנת 2020) והוא מאפשר לתורמים תושבי ישראל לקבל זיכוי ממס על כספים שאותם יתרמו למען.

ארגון העובדים מען מקיים מזה קרוב לשני עשורים פעילות ענפה של סיוע לנשים ערביות הסובלות מאבטלה ועוני: מיצוי זכויות, ליווי בקליטה לעבודה, השמה בעבודה, והעצמה. עוד פועל הארגון בתחום מניעת תאונות עבודה, הן על ידי העלאת המודעות של עובדי בניין צעירים לזכותם למקום עבודה בטוח, והן באמצעות קמפיין ציבורי. בנוסף אנו מסייעים למאות מובטלים ועובדים במזרח ירושלים ותושבי הרשות המועסקים בישראל להשיג את זכויותיהם מול מעסיקים ומול הרשויות.

עבודת שטח רחבה זאת שמהווה מקור תמיכה והשראה לאלפי עובדים בשכבות העניות ביותר של האוכלוסייה, עם דגש על קידום שוויון בין ערבים ויהודים בשוק העבודה, יוצרת יום יום מציאות של פעולה בונה ובסיס לחיים משותפים של שני העמים. עבודה זאת היא שמעניקה למען את אופיו הייחודי כארגון עובדים המחויב לעקרון של שותפות אמת שוויונית בין יהודים וערבים.

הזיכוי ממס לפי סעיף 46 מהווה סוג של הכרה מצד הרשויות בערך החשוב של העבודה החברתית והאנושית שמבצע ארגון העובדים מען מזה שנים. ההטבה של רשויות המס ניתנת לארגונים ללא מטרות רווח שמקדמים ומסייעים לציבור בתחומים חברתיים, תרבותיים ואנושיים כלליים. החלטת ועדת הכספים התקבלה לאור המלצת רשות המסים שבחנה את הבקשה של מען והשתכנעה שהארגון אכן עומד בקריטריונים של מלכ"ר הפועל לתועלת הציבור.

תורמים שמעוניינים לתרום למען ייהנו מעכשיו מזיכוי בשיעור של 35% מגובה התרומה. לפרטים נוספים ראו כאן.

תרמו למען וסייעו לנו להרחיב את היקף העבודה שלנו. עכשיו גם תיהנו מפטור ממס על תרומתכם

לפרטים צרו קשר עם אסף אדיב מנכ"ל מען  050-4330034 מייל assafa@maan.org.il

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות