ארגון העובדים מען הוכר כעמותה שתורמיה יקבלו זיכוי ממס הכנסה לפי סעיף 46

תרמו למען וסייעו לנו להמשיך בפעילות השטח הייחודית שלנו בסיוע לעובדות ועובדים להתמודד עם מחסומים, בירוקרטיה וגזענות ולהשתלב בשוק העבודה.

תרמו למען וסייעו לנו להמשיך בפעילות השטח הייחודית שלנו בסיוע לעובדות ועובדים להתמודד עם מחסומים, בירוקרטיה וגזענות ולהשתלב בשוק העבודה.

בראשית פברואר 2018 אישרה ועדת הכספים של הכנסת זיכוי ממס לפי סעיף 46 על תרומות לארגון העובדים "מען – עמותה לסיוע לעובדים" (ע"ר). האישור ניתן למען למשך שלוש שנים (מפברואר 2018 ועד תום שנת 2020) והוא מאפשר לתורמים תושבי ישראל לקבל זיכוי ממס על כספים שאותם יתרמו למען.

ארגון העובדים מען מקיים מזה קרוב לשני עשורים פעילות ענפה של סיוע לנשים ערביות הסובלות מאבטלה ועוני: מיצוי זכויות, ליווי בקליטה לעבודה, השמה בעבודה, והעצמה. עוד פועל הארגון בתחום מניעת תאונות עבודה, הן על ידי העלאת המודעות של עובדי בניין צעירים לזכותם למקום עבודה בטוח, והן באמצעות קמפיין ציבורי. בנוסף אנו מסייעים למאות מובטלים ועובדים במזרח ירושלים ותושבי הרשות המועסקים בישראל להשיג את זכויותיהם מול מעסיקים ומול הרשויות.

עבודת שטח רחבה זאת שמהווה מקור תמיכה והשראה לאלפי עובדים בשכבות העניות ביותר של האוכלוסייה, עם דגש על קידום שוויון בין ערבים ויהודים בשוק העבודה, יוצרת יום יום מציאות של פעולה בונה ובסיס לחיים משותפים של שני העמים. עבודה זאת היא שמעניקה למען את אופיו הייחודי כארגון עובדים המחויב לעקרון של שותפות אמת שוויונית בין יהודים וערבים.

הזיכוי ממס לפי סעיף 46 מהווה סוג של הכרה מצד הרשויות בערך החשוב של העבודה החברתית והאנושית שמבצע ארגון העובדים מען מזה שנים. ההטבה של רשויות המס ניתנת לארגונים ללא מטרות רווח שמקדמים ומסייעים לציבור בתחומים חברתיים, תרבותיים ואנושיים כלליים. החלטת ועדת הכספים התקבלה לאור המלצת רשות המסים שבחנה את הבקשה של מען והשתכנעה שהארגון אכן עומד בקריטריונים של מלכ"ר הפועל לתועלת הציבור.

תורמים שמעוניינים לתרום למען ייהנו מעכשיו מזיכוי בשיעור של 35% מגובה התרומה. לפרטים נוספים ראו כאן.

תרמו למען וסייעו לנו להרחיב את היקף העבודה שלנו. עכשיו גם תיהנו מפטור ממס על תרומתכם

לפרטים צרו קשר עם אסף אדיב מנכ"ל מען  050-4330034 מייל assafa@maan.org.il

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות