ארגון העובדים מען הגיש תביעה נגד מפעל במישור אדומים בסכום של 1.6 מיליון ש"ח בשם 11 עובדים פלסטינים

ארגון העובדים מען תובע ממפעל מתכת במישור אדומים לשלם לעובדיו הפלסטינים המאוגדים במען פיצוי בסכום כולל של 1.6 מיליון ₪

ארגון העובדים מען תובע ממפעל מתכת במישור אדומים לשלם לעובדיו הפלסטינים המאוגדים במען פיצוי בסכום כולל של 1.6 מיליון ₪. התביעה הוגשה ביום ד' 2.1 בביה"ד האזורי לעבודה בירושלים נגד חברת נ.א. תעשיות מתכת בע"מ במישור אדומים וזאת לאחר שהחברה פרשה חד צדדית משולחן המשא ומתן הקיבוצי. את התביעה הגישו עוה"ד איה ברטנשטין ויעל פרנקל מהמחלקה המשפטית של מען.

חברת נ.א. תעשיות מתכת במישור אדומים הינה יצרנית של גדרות ומוצרי מתכת אחרים ואחד מהלקוחות הגדולים שלה היא עיריית ירושלים. החברה נחשבת לחברה רווחית ומצליחה אבל מסרבת לפצות את העובדים המסורים והמקצועיים שלה ולשלם להם על פי דין.

בחודש יולי האחרון הצטרפו העובדים לארגון העובדים ונפתח משא ומתן קיבוצי בין הצדדים, במסגרתו נידונו חובות עבר של החברה והסדרת תנאי העבודה על פי דין  – כולל העדר תלושי שכר, אי תשלום שעות נוספות, תשלום נמוך משכר המינימום לחלק מהעובדים והעדר הפרשות לפנסיה. אלא שבעלי החברה סרבו לדון עם ארגון העובדים. מען הגיב בשביתת אזהרה בת 3 ימים בחודש דצמבר, וכעת הגיש בשם העובדים את התביעות, כחלק מהלחץ על החברה להפסיק את הזלזול בעובדיה.

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות