ארגון העובדים מען הגיש הבוקר בקשת צו לבית הדין לעבודה בבאר שבע נוכח הפגיעה הגסה של מפעל יהודה רשתות בזכות העובדים להתאגד

140 עובדי יהודה רשתות וסיגמא שובתים מזה יומיים בדרישה להכיר במען

שביתה עד להכרה בהתארגנות וכניסה למו"מ קיבוצי
שביתה עד להכרה בהתארגנות וכניסה למו"מ קיבוצי

ארגון העובדים מען הגיש הבוקר בקשת צד נגד חברת יהודה רשתות פלדות בע"מ מאשדוד לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. 140 הפועלים של יהודה רשתות וסיגמא החלו אתמול בשביתה של יומים לאור צעדיה האגרסיביים של ההנהלה נגדם. החברה ניכתה משכר העובדים למעלה מ-1000 ₪ בגלל שביתה חוקית ליום אחד שקיימו באוקטובר; גייסה לעבודה עשרות עובדים חדשים כדי לשבור את השובתים; ושלחה למנהיגי השביתה מכתבי איום שמאשימים אותם בהפרת משמעת כהכנה לפיטורים. יש לציין שזו היא השביתה השלישית ביהודה רשתות וסיגמא מאז אוקטובר האחרון.

השביתה ב-14.11. מדבר דודי צמיר

בקשת הצד שהגיש מען  מציינת כי יהודה רשתות הפרה את הוראות חוק הסכמים קיבוציים (התשי"ז-1957) על ידי פגיעה בתנאי עבודתם של עובדים עקב פעילות או חברות בארגון עובדים במסגרת התארגנות ראשונית; אי הכרה שלא כדין ביציגות של ארגון העובדים היציג במקום העבודה במסגרת התארגנות עובדים ראשונית; ניכוי שכר שלא כדין בניגוד לחוק הגנת השכר, וגיוס כוח עבודה חלופי לעובדים שובתים. עוה"ד איה ברטנשטין, דר' מורן סבוראי, אמיר בשה וגלעד זבידה מייצגים את מען ואת ועד העובדים.

חברת יהודה רשתות פלדה בע"מ מתרצת את סרובה להכיר במען בטענה שהמסגרת הקובעת להתאגדות היא "קבוצת יהודה", הבעלים של החברה, הכוללת שתי חברות נוספות על יהודה רשתות וסיגמא, סה"כ כ-700 עובדים, ולכן 123 טופסי הצטרפות למען אינם מהווים את השליש הנדרש בחוק להשגת מעמד של ארגון יציג. לטענה זו אין רגליים. חברת "יהודה רשתות פלדה בע"מ" רשומה ברשם החברות עם מספר ח.פ. משלה; נציגת החברה, מיה מרום מימון, חתמה על מכתביה למען כמנהלת משאבי אנוש של חברת יהודה רשתות בע"מ, עם מספר החברה והלוגו שלה. רק לאחר חודש וחצי, עם כניסת משרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן לתמונה, שונתה הגירסה. בכל מקרה, בהעדר ארגון עובדים אחר בשאר מרכיבי הקבוצה, זכותם של עובדים ביחידה אחת להתאגד במען.

מאבקם של עובדי יהודה רשתות באשדוד החל באוגוסט האחרון במחאה על הורדות שכר וביטול תוספות ובונוסים שהיו נהוגים במשך שנים; הזנחה בבטיחות שגורמת לריבוי תאונות עבודה; ויחס משפיל מצד הממונים.

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות