ארגון העובדים מען הגיש הבוקר בקשת צו לבית הדין לעבודה בבאר שבע נוכח הפגיעה הגסה של מפעל יהודה רשתות בזכות העובדים להתאגד

140 עובדי יהודה רשתות וסיגמא שובתים מזה יומיים בדרישה להכיר במען

שביתה עד להכרה בהתארגנות וכניסה למו"מ קיבוצי
שביתה עד להכרה בהתארגנות וכניסה למו"מ קיבוצי

ארגון העובדים מען הגיש הבוקר בקשת צד נגד חברת יהודה רשתות פלדות בע"מ מאשדוד לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. 140 הפועלים של יהודה רשתות וסיגמא החלו אתמול בשביתה של יומים לאור צעדיה האגרסיביים של ההנהלה נגדם. החברה ניכתה משכר העובדים למעלה מ-1000 ₪ בגלל שביתה חוקית ליום אחד שקיימו באוקטובר; גייסה לעבודה עשרות עובדים חדשים כדי לשבור את השובתים; ושלחה למנהיגי השביתה מכתבי איום שמאשימים אותם בהפרת משמעת כהכנה לפיטורים. יש לציין שזו היא השביתה השלישית ביהודה רשתות וסיגמא מאז אוקטובר האחרון.

השביתה ב-14.11. מדבר דודי צמיר

בקשת הצד שהגיש מען  מציינת כי יהודה רשתות הפרה את הוראות חוק הסכמים קיבוציים (התשי"ז-1957) על ידי פגיעה בתנאי עבודתם של עובדים עקב פעילות או חברות בארגון עובדים במסגרת התארגנות ראשונית; אי הכרה שלא כדין ביציגות של ארגון העובדים היציג במקום העבודה במסגרת התארגנות עובדים ראשונית; ניכוי שכר שלא כדין בניגוד לחוק הגנת השכר, וגיוס כוח עבודה חלופי לעובדים שובתים. עוה"ד איה ברטנשטין, דר' מורן סבוראי, אמיר בשה וגלעד זבידה מייצגים את מען ואת ועד העובדים.

חברת יהודה רשתות פלדה בע"מ מתרצת את סרובה להכיר במען בטענה שהמסגרת הקובעת להתאגדות היא "קבוצת יהודה", הבעלים של החברה, הכוללת שתי חברות נוספות על יהודה רשתות וסיגמא, סה"כ כ-700 עובדים, ולכן 123 טופסי הצטרפות למען אינם מהווים את השליש הנדרש בחוק להשגת מעמד של ארגון יציג. לטענה זו אין רגליים. חברת "יהודה רשתות פלדה בע"מ" רשומה ברשם החברות עם מספר ח.פ. משלה; נציגת החברה, מיה מרום מימון, חתמה על מכתביה למען כמנהלת משאבי אנוש של חברת יהודה רשתות בע"מ, עם מספר החברה והלוגו שלה. רק לאחר חודש וחצי, עם כניסת משרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן לתמונה, שונתה הגירסה. בכל מקרה, בהעדר ארגון עובדים אחר בשאר מרכיבי הקבוצה, זכותם של עובדים ביחידה אחת להתאגד במען.

מאבקם של עובדי יהודה רשתות באשדוד החל באוגוסט האחרון במחאה על הורדות שכר וביטול תוספות ובונוסים שהיו נהוגים במשך שנים; הזנחה בבטיחות שגורמת לריבוי תאונות עבודה; ויחס משפיל מצד הממונים.

MORE...

פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

READ MORE »
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות