ארגון העובדים מען דורש מבג"ץ להחזיר לאלתר את היתר העבודה של יו"ר ועד העובדים

בחודש הקרוב יכריעו בתי הדין בעניין עובדי מוסך צרפתי, בהכרעה שיש לה השלכה ומשמעות לגבי השאלה - האם לעובדים הפלסטינים זכות להתאגד ולדרוש את זכויותיהם.

מאבקם של העובדים הפלסטינים במוסך צרפתי נגד הרדיפה של יו"ר ועד העובדים ובדרישה לחזור למו"מ עם ארגון העובדים מען מגיע לבג"ץ ולבית הדין לעבודה. בחודש הקרוב יכריעו בתי הדין בעניין עובדי מוסך צרפתי, בהכרעה שיש לה השלכה ומשמעות לגבי השאלה – האם לעובדים הפלסטינים זכות להתאגד ולדרוש את זכויותיהם.

ביום ב' 27.10 החליט שופט הבג"ץ נועם סולברג להיענות לבקשת הפרקליטות ולדחות את המועד למתן תשובתה  על העתירה של מען וחאתם אבו זיאדה ב-30 יום נוספים. העתירה הוגשה בתביעה להחזיר את היתר העבודה שנשלל ממר אבו זיאדה דבר המונע ממנו מזה 3 חודשים להמשיך בעבודתו במוסך צרפתי שנמצא באזור התעשיה של ההתנחלויות במישור אדומים.

hatem in courtהדחייה במועד הדיון בבג"ץ נעשתה למרות התנגדותה של עו"ד מיכל פומרנץ המייצגת את ארגון העובדים מען ואת יו"ר ועד עובדי צרפתי, שתבעה מבית הדין לזרז את הדיון שכן הרחקתו של מר חאתם אבו זיאדה, יו"ר ועד עובדי המוסך מהווה פגיעה אנושה בזכות העובדים להתאגדות חופשית. בנוסף היא שוללת את פרנסתו של חאתם, אב ל-6 ילדים וכך פוגעת בו אנושות.

במקביל קבע בית הדין האזורי לעבודה בירושלים בתאריך 23.10.14 דיון בבקשה שהוגשה על ידי ארגון העובדים מען נגד מוסך צרפתי ואשר מרכזה החובה של המוסך להכיר במעמדו היציג של הארגון ולשאת ולתת איתו על הסכם קיבוצי במוסך. הבקשה לבית הדין לעבודה הוגשה בחודש יולי לאחר שהנהלת מוסך צרפתי החלה בהליכי פיטורים נגד יו"ר ועד העובדים ולאור הניסיונות שלה לשבור את השביתה בה פתחו העובדים בתאריך 22.7.14.

בעקבות השביתה ומאבק העובדים החריפה הנהלת המוסך את צעדיה והגישה תלונה שקרית וחסרת שחר למשטרה לפיה גרם מר חאתם אבו זיאדה נזק במזיד לרכב צבאי שהיה בטיפולו במוסך. טענה זו שהועלתה שבוע אחרי שהנהלת המוסך שלחה למר אבו זיאדה מכתב שימוע לקראת פיטורים בטענה של "שינויים ארגוניים ואי התאמה". כאמור התלונה הזו היא הבסיס לשלילת היתר העבודה של מר אבו זיאדה על ידי רשויות הבטחון – שלילה שעליה הוגשה עתירה לבג"ץ.

יש לציין שמאז סוף יולי הפסיק מוסך צרפתי את המו"מ עם ארגון העובדים מען ומסרב לקיים כל קשר עם ארגון העובדים וזאת לאחר שבמשך שנה היה קשר רצוף שכלל 7 פגישות והחלפת אימיילים ומסרי טקסט בין הצדדים. הנסיון העקבי של מוסך צרפתי להוציא את מען מהתמונה ולתאר אותו כגוף חיצוני שאינו מייצג את העובדים ורק גורם להפרעה ליחסי העבודה, כלל גם הזמנת שני עובדים מחברי ועד העובדים הנבחר לפגישה והצגת פגישה זו כתחליף למו"מ עם ארגון העובדים.

התנהגות זו ובעיקר הניסיון להרחיק את ארגון העובדים היציג משטח המפעל מהווה עבירה על חוק ההסכמים הקיבוציים. רק לאחרונה פסק בית הדין לעבודה קנס של מליון ₪ על חברת התקשורת הוט מובייל שפגע בזכות העובדים להתאגד בארגון העובדים.

ארגון העובדים מען קיים אתמול יום ד' 29.10 אסיפה במטרה לעדכן את כלל עובדים על ההתפתחויות. עובדים הודיעו כי הם ממשיכים לדבוק במען כארגון העובדים היציג שלהם.

ארגון העובדים ממשיך בקמפיין סולידריות עם עובדי צרפתי שבמרכזו התביעה מרשויות הבטחון להפסיק לשמש כמכשירי לחץ בשרות מעסיקים פוגעניים ולהחזיר לחאתם אבו זיאדה את היתר העבודה שלו. מען הפיק סרט דוקומנטרי על המאבק.

ארגון מען פנה לתומכיו ברחבי העולם להמשיך וללחוץ על הרשויות הישראליות ולתבוע משגרירויות ישראליות בכל ארץ את הפסקת  רדיפתו של יו"ר ועד עובדי צרפתי חאתם אבו זיאדה בדרישה להחזיר לו את היתר העבודה.

בתאריך 16.11.14 יתקיים בבר קיימא בתל אביב ערב סולידריות עם עובדי מוסך צרפתי

לקבלת עוד מידע צרו קשר עם משרד מען בירושלים – יואב טמיר 050-7859475

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות