אישה התעלפה הבקר בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית בשל לחץ וצפיפות

מזה שלושה שבועות מכונת התיצבות אוטומטיות מושבתת, והשתים הנותרות קורסות תחת הלחץ.

הבקר רק מכונה אחת תפקדה, ובהמשך אף מכונה לא עבדה

הדובר המשפטי של לשכת התעסוקה, הודיע למען כי הוא אינו חייב דין וחשבון לאיש

לחץ בלשכת העבודה בשלושה שבועות האחרונים עקב קלקול מכונת ההתייצבות האוטומטית
לחץ בלשכת העבודה בשלושה שבועות האחרונים עקב קלקול מכונת ההתייצבות האוטומטית

אשה התעלפה הבוקר בלשכת התעסוקה במזרח ירושלים עקב צפיפות ולחץ בלתי נסבלים.
רק אחת משלוש מכונות ההתייצבות האוטומטית פעלה, ונוצר תור ארוך במיוחד. בנוסף, הבקר ירד גשם. הגגון הארעי שמוצב מעל המכונות כדי לתת מחסה מהגשם היה פתוח למחצה ולא סיפק הגנה. מדי פעם נשפכו ליטרים של מים שנקוו על הגגון על ראשיהן של דורשות העבודה אשר ניסו להצטופף מתחתיו. בהמשך, גם המכונה השלישית הפסיקה לפעול.

תור ארוך ביום גשום, 13.4
תור ארוך ביום גשום, 13.4

בכל יום מתייצבות בלשכת העבודה בין 400 ל- 600 דורשות עבודה. הן אמורות להרשם באמצעות 3 מכונות התיצבות אוטומטיות, אולם מזה שלושה שבועות אחת משלושת המכונות מקולקלת. התקלה במכונה גרמה להתמוטטות תכופה של שתי המכונות הנוספות שלא עומדות בלחץ. לידי מען הגיעו מאות תלונות מפי מתייצבות על כך שהחל מתחילת החודש הן ממתינות למעלה משעתיים וחצי בעמידה. כזכור, במקום אין ספסלים, שירותים או מים לשתיה.

לפני כשבועיים, ב- 29.3, פנה ארגון העובדים מען למנהל הלשכה, מר משה בקר, בדרישה לתקן את המכונה המקולקלת, אולם רק ב- 6.4 הודיע בקר כי נפתחה קריאה לביקור טכנאי.

שלשום, ב- 11.4, בעקבות תלונה כי המכונה עדין מקולקלת, פנינו שוב למר בקר, ונענינו כי "הטיפול בידי גורם חיצוני", וכי הוא מקווה שהתקלה תתוקן בהקדם.
לאור העיכוב בטיפול, והסבל הרב של דורשות העבודה המתיצבות במקום, פנה מען עוד באותו יום לממונה על מנהל הלשכה, ודרש "לפעול בדחיפות לתיקון התקלה, ולספק הקלות לדורשי העבודה בהתאם, כך שהם לא יפגעו בשל העיכוב שחל בתיקון המכונה".

בתשובה לפנייתנו, ענה לנו אתמול היועץ המשפטי של שרות התעסוקה, כי המוסד איננו מוכן לספק כל תשובה בעניין המכונות, וכי די בשתי המכונות הפעילות לטיפול בקהל. לא נמסר כל מועד או צפי לתיקון המכונה.

ארגון העובדים מען מייצג מאות דורשות עבודה מול שירות התעסוקה. הפגיעה המתמשכת בהן תוך סירוב לספק כל דין וחשבון, איננה ראויה למוסד ציבורי שאמון על שירות הציבור, שמספק שירות חיוני, ושיש לו סמכות לשלול קצבאות קיום.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות