איך נבטיח שכר הוגן למורי המוסיקה?

אלפי מורים למוסיקה מלמדים במרכזים עירוניים וקהילתיים ברחבי הארץ בשכר נמוך, ללא קידום, לעתים ללא זכויות סוציאליות וללא תשלום על תקופת החופשות. ביניהם מורים ותיקים ומקצועיים שרבים מהם נחשבים למוסיקאים בולטים, מנצחי תזמורות, מחנכי דורות של בני נוער ואחדים מהם גם מלחינים.

אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם חברי ועד המורים בראש העין: אורית זולוטוב גורי, קובי הגואל, או לארז וגנר – רכז שטח של מען 050-7596492

בקונסרבטוריון ראש העין נאבקו המורים והשיגו הסכם קיבוצי עם דרוג שכר    

אלפי מורים למוסיקה מלמדים במרכזים עירוניים וקהילתיים ברחבי הארץ בשכר נמוך, ללא קידום, לעתים ללא זכויות סוציאליות וללא תשלום על תקופת החופשות. ביניהם מורים ותיקים ומקצועיים שרבים מהם נחשבים למוסיקאים בולטים, מנצחי תזמורות, מחנכי דורות של בני נוער ואחדים מהם גם מלחינים.

הרוב המכריע של מורים אלו מועסק במרכזי מוסיקה שמסונפים לחברות מתנ"ס עירוניות או תאגידים עירוניים שהמיוחד בהם הוא העסקה שלא על פי ההסכמים המיטבים של עובדי הרשויות המקומיות. למעשה רוב המורים מוגדים כ"קבלנים בחשבוניות" או כפרילנסרים ומועסקים בשכר נמוך, ללא כל קידום וללא בטחון תעסוקתי. המורים מתרוצצים בין מספר מקומות עבודה בתקווה להשיג עוד כמה שעורים ולפרנס את משפחתם.

לפני מספר שנים חברו מורי המוסיקה בראש העין לארגון העובדים מען כדי להאבק במצב זה ולשנותו. כארגון עובדים דינמי שפועל כדי לקדם תעסוקה הוגנת של עובדים יהודים וערבים בישראל הצליח מען לאחד את המורים במאבק מורכב שבסופו נחתם הסכם קיבוצי תקדימי שהסדיר את תנאי העבודה וקבע קריטריונים לקידום מקצועי וותק. לפי ההסכם עלה שכר המורים בראש העין בממוצע ב-15% וזכו לתגמול על וותק, תאר אקדמי והישגים מוסיקליים. בנוסף הבטיח ההסכם תשלום שכר רציף לאורך השנה וכל הזכויות הסוציאליות כולל קרן פנסיה, הבראה וימי חופשה וכן תוספות קבועות עבור ניהול הרכבים ותזמורות. שכרם של חלק מהמורים הותיקים עלה עקב ההסכם ביותר בשיעור ניכר – אחדים מהם קיבלו העלאה של 2000 ₪ במשכורת החודשית.

על ההישג אמרה החלילנית אורית גורי זולוטוב, חברת ועד המורים במרכז המוסיקה: "אני ממש מאושרת להמשיך לעסוק במוסיקה ללא התחושה המעיקה שאין תמורה הולמת לעבודתי, וללא העננה של סכסוכי עבודה ושביתות. אני גאה בהישג שלנו ושל ארגון העובדים מען, ומאוד מקווה שכל מורי המוסיקה בארץ יקחו את התקדים הזה צעד אחד קדימה, ויתאגדו".

ועד המורים בראש העין שמנהל כיום יחד עם ארגון העובדים מען מו"מ על הסכם קיבוצי שני פונה למורי מוסיקה בקונסרבטוריונים בכל רחבי הארץ לחבור למען כדי להשיג הסכם במקום העבודה.

עותק של ההסכם הקיבוצי שחתם ארגון העובדים מען בקונסרבטוריון ראש העין

 

[easy_contact_forms fid=4]

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות