מעכשיו אמרו: "מען – ארגון עובדים (ע"ר)"

באוקטובר 2020 הודיע רשם העמותות שהוא מקבל את בקשתנו לשנות את שם העמותה. לאור זאת השם הרשמי של העמותה שהיה עד כה "מען – עמותה לסיוע לעובדים" משתנה והפך להיות "מען – ארגון עובדים".

שינוי השם אינו פורמלי בלבד. לפני למעלה מ-20 שנים הקמנו את "מען-עמותה לסיוע לעובדים", שפעלה כדי להגן על עובדים מול מעסיקים פוגעניים. במהלך השנים ההגנה שלנו הפכה קיבוצית, ומען הפך לאחד מ-4 ארגוני העובדים הכלליים בישראל. שינוי השם מייצג נכונה את עבודת הארגון.

למען יש תפקיד ייחודי בזירה החברתית והאיגוד מקצועית בישראל, זירה המתאפיינת בהפרדה מגזרית חריפה של לאום ומגדר, ובאפליה וניצול קיצוניים של אוכלוסיות מוחלשות. מען מאגד בשורותיו עובדים ללא אפליה ובשוויון מלא – אזרחים ישראלים ופלסטינים תושבי הרשות; נשים וגברים; ערבים ויהודים; עובדי צווארון כחול ולבן.

מאז הפך לארגון עובדים, חתם מען על שורה של הסכמים קיבוציים עם מעסיקים פרטיים וציבוריים, ביניהם עמותת החינוך יד ביד, הקונסרבטוריון למוסיקה בראש העין, מוסך צרפתי שמעסיק במישור אדומים עובדים פלסטינים, ועוד רבים אחרים. במקביל ממשיך הארגון בעבודת השטח הנרחבת שלו, משתתף בכל מאמץ ופעולה לקידום תנאי עבודה הוגנים ובטוחים לעובדים, במלחמה נגד תאונות עבודה, ומקיים באזור המשולש ובירושלים פרויקטים ייחודיים לקידום מעמדן של נשים ערביות בשוק העבודה.

מען ארגון עובדים ע"ר מאמץ אג'נדה של חברה שוויונית וכלכלה ירוקה, וחותר לבניית חזית רחבה של ארגונים ישראלים ופלסטינים המקדמים מטרות אלה. חזון זה מפורט בהצהרת עקרונות כללית שפרסם הארגון בחודש האחרון תחת הכותרת "המאבק בקורונה ובמשבר הכלכלי מחייב שותפות ישראלית-פלסטינית".

אנו קוראים לעובדות ועובדים בכל מקום ליצור קשר עם מען ולהצטרף אלינו. כל אלו המאמינים בשוויון פוליטי, חברתי ומגדרי מוזמנים להצטרף אלינו במאבק לבנות חברה צודקת וטובה יותר.

להצטרפות שלחו הודעה בדף הפיסבוק של מען או לכתובת הווטס אפ של מען 04-8674221

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות