לחם ושושנים

"לחם ושושנים" היא תערוכת אמנות שנתית, בה משתתפים.ות מאות אמנים.יות ערבים.יות ויהודים.יות – ביניהם.ן מפורסמים.ות וותיקים.ות ואחרים.ות שרק סיימו את לימודיהם.ן ונמצאים.ות בתחילת דרכם.ן.

כל יצירה שנרכשת בתערוכה מהווה תרומה חשובה לפרויקטים המקדמים את מעמדן של נשים בחברה הערבית בתחום התעסוקה ושילובן בעולם המודרני. 25% ממחיר היצירות הנמכרות מוחזר לאמנים.יות ו-75% מושקע בפרויקטים של מען-ארגון עובדים בשיתוף עם עמותת סינדיאנת הגליל, לקידום מעמדן ומצבן של נשים ערביות ופלסטיניות:

  • פרויקט "נשים ועבודה" באזור המשולש, המסייע לנשים חסרות השכלה אקדמית להשתלב בשוק העבודה. מדי שנה אנו מסייעים ל-250 נשים למצוא תעסוקה ראויה והוגנת. בשנתיים האחרונות אנו מפעילים פרויקט של חקלאות הידרופונית ביתית: 30 נשים מפעילות מערכות מתקדמות לגידול ירקות בביתן, משפרות את הביטחון התזונתי של משפחתן ובאותה עת מקדמות פתרונות אקולוגיים וחדשניים בתוך הקהילה. בימים אלו אנו מרחיבים את הפרויקט גם לגני ילדים ובתי ספר.
  • סניף מען במזרח ירושלים מסייע למאות נשים פלסטיניות להשתלב בשוק העבודה, ולמצות את זכויותיהן מול מוסדות המדינה ומעסיקים פוגעניים.

שותפה שניה לתערוכת לחם ושושנים- סינדיאנת הגליל, היא עמותה לסחר הוגן וקיימות, המעודדת העסקת נשים ערביות מהגליל, ומקדמת פלטפורמה של שיתופי פעולה והעצמת נשים. בזכות הדוגמא יוצאת הדופן של העמותה, ותרומתה לפרנסתן של נשים ערביות, היא נבחרה בשנת 2020 על ידי מגזין פורבס ישראל להימנות על 15 העסקים הקטנים והמצליחים של השנה. במשך כל תקופת הקורונה המשיכה העמותה לעבוד ולייצר שמן זית ומוצרי מזון נוספים, חלקם הגדול מיועד ליצוא. לצערנו, מרכז המבקרים הירוק של סינדיאנת הגליל בכפר כנא, שהעסיק נשים מקומיות בהעברת סדנאות והסעדה של אלפי המבקרים שפקדו את המרכז, נפגע קשות עקב המצב הקשה בתיירות.

עזרו לנו לתת מענים לנשים ערביות ופלסטיניות הנמצאות בתחתית הסולם החברתי, ולבנות יחד איתנו חברה צודקת, בעלת כלכלה בריאה ומודרנית שבה יהיו שותפות בשוויון נשים ערביות ופלסטיניות. 

 

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות