אפשר לתרום למען – ארגון עובדים (ע"ר) ולקבל זיכוי ממס הכנסה

בתרומתכם למען אתם מסייעים לנו להמשיך בפעילות השטח הייחודית שלנו בסיוע לעובדות ועובדים יהודים וערבים בישראל שנאבקות/ים למען כבוד אנושי ותנאי עבודה הוגנים.

בפברואר 2018 הוכר מען כעמותה הזכאית לקבל תרומות הפטורות ממס. האישור שנתנה ועדת הכספים של הכנסת למתן פטור למען לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה הוארך בשנת 2020 עד לתאריך  31.12.2023.

במסגרת פרויקט הדגל שלנו, "נשים ועבודה",  סייענו בשני העשורים האחרונים לאלפי נשים באזור המשולש ובירושלים המזרחית להשתלב בשוק העבודה. הפרויקט מקדם נשים הסובלות מאבטלה ועוני ומלווה אותן בתהליך לעצמאות. אנו מסייעים להן במיצוי זכויות, בליווי בקליטה לעבודה, רכישת כישורי שפה, וקורסים נוספים.

פרויקט נוסף שלנו מעניק סיוע וייעוץ לעובדות ועובדים בהתמודדות עם הרשויות ועם המעסיקים. בין השאר מסייע מען למובטלים לזכות בקצבאות המגיעות להם. בתקופת הסגרים של מגפת הקורונה, שעה שמאות אלפי עובדים נשלחו לחל"ת, הפעיל מען קו חם לסייע במיצוי זכויות מול הרשויות.

עבודת שטח רחבה זאת מהווה מקור תמיכה והשראה לאלפי עובדים, יהודים וערבים, בשכבות העניות ביותר של האוכלוסייה, ויוצרת יום יום מציאות של פעולה בונה ובסיס לחיים משותפים של שני העמים. עבודה זאת היא שמעניקה למען את אופיו הייחודי כארגון עובדים המחויב לעקרון של שותפות אמת בין יהודים וערבים המבוססת על שוויון.

הזיכוי ממס לפי סעיף 46 מהווה סוג של הכרה מצד הרשויות בערך החשוב של העבודה החברתית והאנושית הזאת. ההטבה של רשויות המס ניתנת לארגונים ללא מטרות רווח שמקדמים ומסייעים לציבור בתחומי חברה, תרבות ונושאים הומניטריים. החלטת ועדת הכספים התקבלה לאור המלצת רשות המסים שבחנה את הבקשה של מען והשתכנעה שהארגון אכן עומד בקריטריונים של מלכ"ר הפועל לתועלת הציבור.

תורמים שמעוניינים לתרום למען ייהנו מעכשיו מזיכוי בשיעור של 35% מגובה התרומה. לפרטים נוספים ראו כאן.

תרמו למען וסייעו לנו להרחיב את היקף העבודה שלנו. עכשיו גם תיהנו מפטור ממס על תרומתכם.

לפרטים צרו קשר עם אסף אדיב מנכ"ל מען  050-4330034 מייל assafa@maan.org.il

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות