הישג משפטי למען והישג כספי לעובד איוב אבו חמאד: בעקבות ערעור של מען – ארגון עובדים, בית הדין הארצי לעבודה ביטל למעשה את פסק הדין של בית הדין האזורי נגד חברת "מבשלים בשבילך" במישור אדומים, וקבע פיצוי מוגדל לעובד שפוטר.

פסק הדין האזורי דחה את טענות מען לפיהן המעסיק פגע בהתארגנות ופיטר את יוזם ההתארגנות, תושב הרשות הפלסטינית, על רקע תפקידו בהתארגנות. התוצאה היתה שיוזם ההתארגנות איבד את מקום עבודתו, לא קיבל פיצויי פיטורים, והמעסיק אף קיזז משכרו דמי הודעה מוקדמת בטענה שהוא זה שעזב את עבודתו.

הערעור שהגישה היועמ"ש של מען, עו"ד איה ברטנשטין, נועד הן להגן על העובד, והן לתקן פגמים שנפלו בפסק הדין. כפי שטען מען בערעור: בית הדין האזורי (הרכב בראשות השופטת שרה שדיאור) יישם באופן שגוי את הדין, דבר שהוביל אותו לתאר שורה של פעולות שנועדו לפגוע בהתארגנות, אך לקבוע שאינן מהוות פגיעה כזאת. בהתאם, בית הדין האזורי לא נתן את הסעדים שביקש הארגון.

בית הדין הארצי (הרכב בראשות כב' השופטת סיגל דוידוב-מוטולה) הבהיר בדיון, באופן שאינו משתמע לשתי פנים, שדעתו אינה נוחה מפסק הדין האזורי, והמליץ לצדדים להגיע להסכמה שתחליף את פסק הדין. לפי ההסכמה חויב המעסיק לשלם לעובד סכום שווה ערך לפיצויי פיטורים ודמי הודעה מוקדמת (כעשרים אלף ש"ח), וכן נפסק סכום נוסף (של 10 אלפים ש"ח) לזכות העובד לאחר שמען העלה טענות כנגד האופן בו פוטר העובד – ללא שימוע ועל רקע תפקידו בהתארגנות.

בתוצאה הסופית זכה העובד בפיצוי בסך 30 אלף ש"ח ומען הצליח לבטל את פסק הדין השגוי של בית הדין האזורי.

זאת היתה מלחמה ארוכה, אך בסופה הצדק יצא לאור.

עוד..

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות