געגועים

תגובתה של זהרה חניכה מבי"ס ריינה, שהשתתפה במפגש משותף שאירע בין בית ספרה לבית הספר הכפר הירוק ב-23.3.11, במסגרת הפרויקט נוער למען שינוי חברתי של ארגון העובדים מען.

picture_1951תגובתה של זהרה חניכה מבי"ס ריינה, שהשתתפה במפגש משותף שאירע בין בית ספרה לבית הספר הכפר הירוק ב-23.3.11, במסגרת הפרויקט נוער למען שינוי חברתי של ארגון העובדים מען.

כמו סירה חותרת בים, וכמו ירח שלא יכול להיות בלי אור – אני לא יודעת איך להביע את הרגשות שלי ואיך לתאר את רגשות השמחה שהופיעו על הפנים שלי. אני לא יודעת אם תאמינו לי. אינכם יכולים לדמיין לעצמכם עד כמה היינו צמאים לפגישה זו – ספרנו את הימים והשעות בציפיה ליום הזה.

כל המילים שאני אכתוב על המפגש לא יכולות באמת להביע את מחשבותי.

המפגש הראשון שהיה לנו עם כפר הירוק היה תחת מעטה בבישנות. לקח לנו הרבה זמן עד שהעזנו לדבר אחד עם השני, אבל הפגישה היתה מיוחדת מאוד.

כשהגיע תורנו לארחם, חיכינו להם בסבלנות בחצר בית הספר, חיכנו לראותם כשיגיעו. כאשר ראינו אותם יורדים מהאוטובוס כמעט והתעלפנו. כיבדנו אותם בכיבוד קל ושתיה, ולהפתעתנו הם נהגו כבני בית, ולא נתנו למבוכה לחסום אותם. המנהל נשא את נאומו על כפר ריינה, ועל הבי"ס שלנו. אחר כך, תלמיד ותלמידה מכתתנו דברו על הפרוייקט נוער למען שינוי חברתנו, ושני נציגים מהכפר הירוק דיברו על הרושם שהמפגש המשותף הקודם הותיר בהם.

חולקנו לקבוצות וכל קבוצה השתתפה בפעילות מסויימת. אחת הפעילויות היתה – מה אתה רוצה לשנות בחברה שלך או בעצמך.

ליווינו את התלמידים של כפר הירוק לכתה שלנו, שמה הם הכירו את המורה לאנגלית וכמה מחברינו מכתות אחרות. אווירת השמחה השתלטה על כל בית הספר והרגשתי שאנחנו בחתונה – בכל מקום יש שמחה ואושר. אם התבוננת בפני משתתפי המפגש השונים – המורים והתלמידים, היית רואה רגשות של שמחה וחיוכים. דפנה – מחנכת הכתה של הכפר הירוק הודתה לנו על קבלת הפנים היפה, והעניקה לבית ספרנו מתנות יפות.

אחרי סיומן של הפעילויות סעדנו יחד בארוחת הצהריים. יהודים וערבים באותו שולחן, שוחחנו בינינו, נהננו והבענו את רגשותינו אחד כלפי השני. דיברנו הרבה על המפגש, על מידת היופי שלו ועל השאיפות למפגש נוסף.

בסוף דאהר -מחנך הכיתה שלנו, הגיש מתנה לדפנה ולבי"ס הכפר הירוק, והודה להם מאוד על השתתפותם במפגש.

נפרדנו מהם לשלום בשמחה, עד שעלו לאוטובוס, בשאיפה שנפגוש אותם עוד פעם.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות