ארגון העובדים מען קורא לסיום המלחמה בעזה, לסוף לכיבוש הישראלי ולפיתרון שתי מדינות על בסיס גבולות 1967.

wargazaהמבצע הצבאי הישראלי שהחל בעזה ביום רביעי, 14 בנובמבר, 2012, הוא תוצאה של ארבע שנים של בזבוז זמן מצד ממשלתו הימנית של נתניהו. ממשלה זו סירבה באופן עקבי לשאת ולתת עם הפלסטינים על נסיגה מהגדה המערבית ומזרח ירושלים, המשיכה להרחיב את ההתנחלויות על אדמה פלסטינית והרשתה לכנופיות "תג מחיר" הפאשיסטיות לפעול בחופשיות.

בזמן שתהליך השלום בתרדמת עמוקה, מגיע עכשיו סבב נוסף של אלימות שלא יפתור דבר. המנהיגים הישראלים מכריזים שהם מגנים על אזרחי הדרום, כשלמעשה כולם יודעים שהמלחמה הנוכחית לא תביא ליותר מהפסקת אש זמנית. תוכניתה של ישראל היא לבודד את עזה מהגדה המערבית, ובכך לבטל כל אפשרות לפתרון, תוך כדי סיפוח בפועל של הגדה המערבית. החמאס מסכים להפרדה זו על מנת לשמור על שליטתו ברצועה. כך יוצא שנתניהו, המסרב לראות במחמוד עבאס והרשות הפלסטינית כפרטנר, מקבל דווקא את החמאס כשותף. המלחמה פרצה על מנת להטיל טרור על העמים ולדחוף את חמאס לפינה שמתאימה לישראל.

זאת ועוד, תחת חסות המלחמה ממשלת נתניהו מנסה להסיח את דעת הציבור מהצרכים החברתיים של ישראלים רגילים, ובמיוחד של אלו בדרום. צרכים שנעשו אף דחופים יותר מאז מכירת משאבי המדינה לעשרים משפחות עשירות.

בחלקים מסוימים של תל אביב אפשר לטעות ולחושב שאתה בשכונת בברלי הילס, אבל מה שרואים היום בישובים יהודים וערבים בדרום זה עוני, אבטלה וריסוק של שירותים ציבוריים. ברור שהמצוקה בישובים הערביים קשה ביותר כאשר כמחצית האוכלוסיה הערבית – כמאה אלף נפש – עדיין חיים בישובים ללא תשתיות שאסור לבנות בהם. אחד מתושבי הכפרים הלא מוכרים היה קורבן של המלחמה שכן בכל הישוב אין בנמצא מקום מוגן אחד שיכול לאפשר לתושבים למצוא מחסה מהפגזים.

עובדה ידועה היא שנתניהו מתכנן אחרי הבחירות תוכנית צנע דרקונית. מתוך חשש לאבד קולות בבחירות הקרובות הוא מנסה לשנות את סדר היום על ידי פתיחה במלחמה מיותרת שכבר עלתה בעשרות מתים ועוד רחוקה מלהסתיים.

כאיגוד מקצועי עצמאי המאגד פועלים יהודים וערבים באופן שווה, איננו יכולים להישאר אדישים למלחמת דמים זו הגוררת פועלים לתמוך באויב המעמדי האמיתי שלהם. אנו עומדים היום עם אחינו ואחיותינו הפלסטינים – הפועלים והעניים בעזה והגדה המערבית – אשר משלמים את המחיר הכבד ביותר של מלחמה זו.

כולנו יודעים שהמורווחים היחידים ממלחמה זו הם ממשלת הימין בישראל וממשלת החמאס בעזה, אשר שתיהן מסרבות לשאת ולתת. הקיצוניות ממשיכה להשתולל בזמן שהפועלים משני צידי קווי 1967 סובלים.

לפי המסורת המעמדית של תנועת הפועלים אנו עומדים נגד המלחמה ולמען האחווה בין פועלים פלסטינים וישראלים. אנו קוראים לתנועת הפועלים הבין לאומית ליזום פעולות ציבוריות ולדרוש הפסקת אש מידית בעזה; בנוסף יש לנקוט עמדה איתנה נגד הכיבוש הישראלי ולדרוש התקדמות לקראת פתרון פוליטי על בסיס הקמת מדינת פלסטינית עצמאית כשירושלים בירתה. רק כאשר דרישות אלו ימולאו נהיה מסוגלים לבנות את שתי מדינותינו, לספק לאנשים מקומות עבודה ראויים, חינוך ובריאות ולהפסיק לבזבז מיליארדים על מלחמות אשר אינן מובילות לשום מקום.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות