קונצרט מחאה מול עירית מודיעין דורשים מורים והורים להפסיק הזלזול במורי המוסיקה בעיר

בקונצרט המחאה שהתקיים מול בניין העיריה מחו המורים על תנאי העסקתם העלובים: השכר הנמוך שלא עולה אף פעם, העובדה שבאוגוסט אין שכר בכלל, ואין תגמול על הכנת תזמורות והרכבים.

מורי המוסיקה בקונסרבטוריון מודיעין והורים של ילדים הלומדים בו הפגינו ביום ד' 21.11 בשעה שמועצת העיר קיימה של ישיבתה הראשונה לאחר הבחירות. בקונצרט המחאה שהתקיים מול בניין העיריה מחו המורים על תנאי העסקתם העלובים: השכר הנמוך שלא עולה אף פעם, העובדה שבאוגוסט אין שכר בכלל, ואין תגמול על הכנת תזמורות והרכבים. בנוסף הם מחו על כך שעבודתם הטובה הביאה את מרכז המוסיקה לקבל הכרה כקונסרבטוריון, אך התקציבים שמגיעים עם ההכרה לא שיפרו את תנאי העסקתם ואף לא את הציוד שעומד לרשותם.

בין הדוברים היו מורים שסיפרו על תנאי העבודה והשכר שלהם והורים התומכים בהם. בנוסף  הופיעו ונשאו דברים באירוע גם תלמידים; מורי מוסיקה מקונסרבטוריונים אחרים; חברי ועד מורי המוסיקה בראש העין המאוגדים במען, קובי הגואל ואורית גורי; מגי חדד המובילה את מאבק ההורים למען מורי המוסיקה; ואחרים.

ארגון העובדים מען מלווה את המאבק מראשיתו. מנכ"ל מען, אסף אדיב, תיאר בדבריו באירוע את המצב האבסורדי בו נתונים המורים: העירייה אינה מעסיקה אותם ישירות, אלא באמצעות עמותה עירונית בשם סחלבים – לכן הם לא זכאים לתנאים של עובדי עירייה או עובדי משרד החינוך; גם הסכם קיבוצי שחתמה עמותת סחלבים עם ההסתדרות מחריג את מורי המוסיקה (יחד עם קבוצות עובדים נוספות) ולא דואג להם לתנאי ההעסקה. כך קורה שאין מי שידאג למורים. אדיב קרא לתקן את העוול ולהסדיר את זכויות המורים בהסכם קיבוצי.

אלכס, אבא של תלמיד הקונסרבטוריון עמד על הפער בין העבודה החשובה של המורים לבין התגמול שלהם: "אני לא מאמין כשאני רואה את מורי המוסיקה שלוקחים את הילדים שלנו והופכים כל אחד מהם לנגן שיודע להתחבר למוסיקה קלאסית, שמכיר ומנגן את מוצרט ובטהובן, מורים שעושים עבודת קודש, ונאלצים לעמוד ברחוב ולמחות על כך שאין להם שכר ותנאי עבודה הוגנים. הגיע הזמן שמישהו שם למעלה יתעורר ויבין שצריך לתקן את המצב הזה".

הלחץ הציבורי וקול הלמות התופים חדרו לתוך בניין העיריה: בתום ישיבת מועצת העיר ירדו כל חברי המועצה, ובהם ראש העיר, מר חיים ביבס, והבטיחו למפגינים לבדוק ברצינות את נושא תנאי העבודה של המורים.

 

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות