קונצרט מחאה מול עירית מודיעין דורשים מורים והורים להפסיק הזלזול במורי המוסיקה בעיר

בקונצרט המחאה שהתקיים מול בניין העיריה מחו המורים על תנאי העסקתם העלובים: השכר הנמוך שלא עולה אף פעם, העובדה שבאוגוסט אין שכר בכלל, ואין תגמול על הכנת תזמורות והרכבים.

מורי המוסיקה בקונסרבטוריון מודיעין והורים של ילדים הלומדים בו הפגינו ביום ד' 21.11 בשעה שמועצת העיר קיימה של ישיבתה הראשונה לאחר הבחירות. בקונצרט המחאה שהתקיים מול בניין העיריה מחו המורים על תנאי העסקתם העלובים: השכר הנמוך שלא עולה אף פעם, העובדה שבאוגוסט אין שכר בכלל, ואין תגמול על הכנת תזמורות והרכבים. בנוסף הם מחו על כך שעבודתם הטובה הביאה את מרכז המוסיקה לקבל הכרה כקונסרבטוריון, אך התקציבים שמגיעים עם ההכרה לא שיפרו את תנאי העסקתם ואף לא את הציוד שעומד לרשותם.

בין הדוברים היו מורים שסיפרו על תנאי העבודה והשכר שלהם והורים התומכים בהם. בנוסף  הופיעו ונשאו דברים באירוע גם תלמידים; מורי מוסיקה מקונסרבטוריונים אחרים; חברי ועד מורי המוסיקה בראש העין המאוגדים במען, קובי הגואל ואורית גורי; מגי חדד המובילה את מאבק ההורים למען מורי המוסיקה; ואחרים.

ארגון העובדים מען מלווה את המאבק מראשיתו. מנכ"ל מען, אסף אדיב, תיאר בדבריו באירוע את המצב האבסורדי בו נתונים המורים: העירייה אינה מעסיקה אותם ישירות, אלא באמצעות עמותה עירונית בשם סחלבים – לכן הם לא זכאים לתנאים של עובדי עירייה או עובדי משרד החינוך; גם הסכם קיבוצי שחתמה עמותת סחלבים עם ההסתדרות מחריג את מורי המוסיקה (יחד עם קבוצות עובדים נוספות) ולא דואג להם לתנאי ההעסקה. כך קורה שאין מי שידאג למורים. אדיב קרא לתקן את העוול ולהסדיר את זכויות המורים בהסכם קיבוצי.

אלכס, אבא של תלמיד הקונסרבטוריון עמד על הפער בין העבודה החשובה של המורים לבין התגמול שלהם: "אני לא מאמין כשאני רואה את מורי המוסיקה שלוקחים את הילדים שלנו והופכים כל אחד מהם לנגן שיודע להתחבר למוסיקה קלאסית, שמכיר ומנגן את מוצרט ובטהובן, מורים שעושים עבודת קודש, ונאלצים לעמוד ברחוב ולמחות על כך שאין להם שכר ותנאי עבודה הוגנים. הגיע הזמן שמישהו שם למעלה יתעורר ויבין שצריך לתקן את המצב הזה".

הלחץ הציבורי וקול הלמות התופים חדרו לתוך בניין העיריה: בתום ישיבת מועצת העיר ירדו כל חברי המועצה, ובהם ראש העיר, מר חיים ביבס, והבטיחו למפגינים לבדוק ברצינות את נושא תנאי העבודה של המורים.

 

 

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות