עובדי מתחם ביאליק דורשים: הכירו בנו כעובדים!

מאז פתיחתו המחודשת של מתחם ביאליק לפני כחמש שנים עיריית תל אביב יפו אינה מכירה בהם כעובדים, מעסיקה אותם ללא תלושי שכר וללא זכויות סוציאליות, ובוחרת להתייחס אליהם כאל נותני שירותים חד פעמיים, בעוד שכולם עובדים, בין אם זה במשמרות ובין אם זה במשרות מלאות, כעובדים מן המניין.

עובדי מתחם ביאליק (בית ביאליק ובית העיר), שהצטרפו לארגון העובדים מען, יוצאים למאבק על זכויותיהם כעובדים.

מאז פתיחתו המחודשת של מתחם ביאליק לפני כחמש שנים, מועסקים עובדי המתחם באופן בלתי חוקי וזכויות היסוד של כל עובד נשללות באופן בוטה. עיריית תל אביב יפו אינה מכירה בהם כעובדים, מעסיקה אותם ללא תלושי שכר וללא זכויות סוציאליות, ובוחרת להתייחס אליהם כאל נותני שירותים חד פעמיים, בעוד שכולם עובדים, בין אם זה במשמרות ובין אם זה במשרות מלאות, כעובדים מן המניין.

עובדי מתחם ביאליק הם קבוצה של יוצרים, אנשי חינוך, תיאטרון, אמנות, אקדמאים בעלי תארים מתקדמים המפעילים את המתחם על כל רבדיו, החל מבניית מערכי החינוך דרך תפעול יומיומי אדמיניסטרטיבי של הבתים ועד לאוצרות ובניית תכנים לתערוכות המתחלפות. בצל כל זה ממשיכה עיריית תל אביב יפו להתייחס לעובדים כשקופים וחסרי מעמד.

בתגובה למאבק העובדים, שהצטרפו לארגון העובדים מען בניסיון לעמוד על זכויותיהם, ובתגובה לדרישות העובדים לנהל עמם משא ומתן על תנאי העסקתם, החלה העירייה לאיים בפיטורים, לקצץ בכוח אדם במתחם, ולפגוע בתנאי העבודה של כמה מן העובדים.

ביום שלישי, 4.2, בשעה 19:30 נפגין בכיכר ביאליק נגד התנהלות העירייה ונגד סירובה להעניק לעובדים את זכויותיהם.

מתחם ביאליק כולל את בית ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי, ואת מוזיאון בית העיר, השוכן בבית העירייה הישן של תל-אביב. מוסדות אלו הם מאבני היסוד של התרבות בישראל, ומאבק העובדים הוא מאבק גם על צביונה התרבותי של העיר ועל הזכות לחיות ולהתפרנס בה בכבוד. מאבק זה מבקש לשים סוף לניצול הציני של העירייה דווקא את אלו העוסקים בשימור צביון זה.

בהפגנה ייקחו חלק אנשי ציבור, אמנים מתחומים שונים, ונפגעי שיטת התעסוקה הנצלנית של עיריית תל אביב יפו והעומדים בראשה.

MORE...

פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

READ MORE »
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות