עובדי "יהודה רשתות" החלו היום בשביתה בת 4 ימים

משמרת השביתה של עובדי יהודה רשתות וסיגמא באשדוד, 1.11.2016
משמרת השביתה של עובדי יהודה רשתות וסיגמא באשדוד, 1.11.2016

עשרות עובדים הגיעו הבקר למשמרת השביתה ליד שערי המפעל באזור התעשיה באשדוד, והניפו שלטים שדרשו פתיחה במשא ומתן על הסכם קיבוצי עם ארגון העובדים מען, וזכויות עובדים. כ- 140 עובדים שובתים מהבקר ביהודה רשתות ובסיגמא.

אתמול, ערב השביתה, ההנהלה חילקה – מעל הראש של ארגון העובדים – מכתב לכל העובדים וכן לחבר ועד הפעולה, יצחק סבח, וניסתה להניא את העובדים מלשבות בטענה כי השביתה אינה חוקית, ותוך איום כי העובדים שישבתו יפסידו אלפי שקלים משכרם. במקביל שלחה ב"כ החברה, עו"ד אורלי ג'רבי ממשרד הרצוג פוקס נאמן ליועמ"ש של ארגון העובדםי מען, עו"ד איה ברטנשטין, מכתב שבו חזרה על הטענה המופרכת בדבר אי חוקיות השביתה, והוסיפה שלל טענות חסרות בסיס כנגד העובדים וחברי הוועד שלדבריה נוקטים בפעולות שלא כדין.

על כך הגיב הבקר דודי צמיר, חבר ועד הפעולה של עובדי יהודה רשתות:

דודי צמיר, מוועד הפעולה של עובדי יהודה רשתות, במשמרת השביתה של העובדים, 1.11.2016
דודי צמיר, מוועד הפעולה של עובדי יהודה רשתות, במשמרת השביתה של העובדים, 1.11.2016

"המכתב של ההנהלה רצוף שקרים. איש מוועד הפעולה לא דיבר עם קבלנים או איים עליהם, אין לנו כל קשר אתם, ואיש לא איים על הפועלים להצטרף לשביתה. להפך הפועלים לחצו על וועד הפעולה לשבות, בעוד שהחברה היא זו שהחתימה באיומים כמה פועלים לסגת בהם מהחברות במען באופן בלתי חוקי. יש לנו הקלטות של שיחות כאלו, ופנינו למנהלים שאיימו והבהרנו להם שזה בלתי חוקי. התנהגות החברה לעובדים היא שהובילה לשביתה. אנחנו עובדים יותר ומרוויחים פחות, והפועלים לא מוכנים להשלים עם זה יותר. בעבר הרכיבו הפרמיות 60-70% מהשכר שלנו, ובשנים האחרונות הן ירדו ומרכיבות בסך הכל 20-25% מהשכר. בעוד שבעבר עבדנו 250 שעות בחודש כדי להגיע לשכר של 6,000 – 7,000 שקל, היום אנחנו נאלצים לעבוד 270 שעות ובקושי מגיעים לשכר הזה. לעובד שלא הגיע לעבודה או סירב לעבוד שעות מורידים 25% מהפרמיות על יום העדרות, והחברה מתכוונת לא לשלם לנו פרמיות החודש בגלל השביתה. כל זה לא יעזור לה. כולנו יד אחת במאבק, עד להשגת הסכם קיבוצי."

img-20161101-wa0011החברה גם טוענת שמען אינו ארגון העובדים היציג. על כך חשוב להבהיר: במהלך המאבק שינתה הנהלת חברת יהודה רשתות פלדה בע"מ, את גרסתה לסיבת סרובה להכנס למו"מ על הסכם קיבוצי, יותר מפעם אחת. קודם סרבה לענות למען, אח"כ טענה כי מען אינו מייצג שליש מהעובדים במפעל כנדרש בחוק, ורק לאחר שנוכחה כי 120 מתוך 140 העובדים חתמו על טופסי הצטרפות למען, היא הודיעה כי יחידת המיקוח הבסיסית היא בעצם "קבוצת יהודה", הכוללת שלוש חברות נפרדות. הודעה על סכסוך עבודה נשלחה לחברה 15 יום לפני שביתת האזהרה שנערכה ב- 9.10.

רקע:

המאבק ביהודה רשתות וסיגמא החל על רקע הרעה מתמשכת בתנאי העבודה ופגיעה בשכרם של העובדים ובהטבות שקיבלו במשך שנים. העבודה ביהודה רשתות היא עבודה פיזית קשה  המתבצעת סביב השעון בשלוש משמרות. העובדים נדרשים לעבודה בסככות פתוחות, בתנאי חום קשים בקייץ ובקור בחורף. שכר העובדים מורכב משכר יסוד בתוספת פרמיה שמשולמת לחלק מהעובדים, באופן שרירותי וללא שקיפות, והוא נע בסביבות שכר המינימום. בשנה האחרונה פגעה ההנהלה בתשלומי הפרמיה באופן חד צדדי, ובטלה תוספת שכר שנתית ומתנות שנהגה לתת בחגים.

יש לציין כי יהודה רשתות היא אחת החברות המובילות בישראל לייצור רשתות ברזל לבנין ומוצרי ברזל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות