עובדי טעמן בשביתה: "נחושים להשיג הסכם קיבוצי וזכויות יחד עם מען"

עובדי הייצור של חברת טעמן למזון במישור אדומים, קיימו אתמול יום ב' 6.12 אספת מחאה בצומת אלמוג ליד יריחו בהשתתפות נציגי מען-ארגון עובדים. השביתה, שהחלה ביום א' 5.12, תימשך שבוע ובמסגרתה ישבתו כל עובדי הייצור והמרכז הלוגיסטי של החברה.

העובדים תיארו כיצד במשך שנים דרשו מהנהלת המפעל לפתוח להם קרן פנסיה, אבל נדחו פעם אחר פעם. גם דרישות אחרות נענו בשלילה, ובחודש אוקטובר החליטו להצטרף למען כדי להסדיר את תנאי עבודתם בהסכם קיבוצי. משעה שהחברה סרבה להענות לדרישה זו הוכרזו סכסוך עבודה ושביתה.

הנהלת טעמן עשתה מאמצים רבים להכשיל את השביתה: היא שלחה איומים מרומזים לעובדים לפיהם מי שישבות עלול לאבד את היתר העבודה שלו; וגם איימה על מען בצעדים  משפטיים בטענה שהשביתה הינה בניגוד לדין.

אלא שכל הניסיונות האלו לא צלחו. עובדי הייצור היו נחושים לשבות, וגם ניסיונות של החברה ללחוץ על נהגי המשאיות שלה להחליף את עובדי הייצור השובתים נתקלו ברוב המקרים בסירוב לשבור את השביתה של חבריהם.

כפי שהסביר באספת העובדים יואב גל טמיר, רכז השטח במען המלווה את ההתארגנות, השביתה נעשתה כדין, וכל ניסיון מצד החברה לשבור את השביתה או לפגוע בעובדים השובתים יענה מייד בצעדים משפטיים וארגוניים.

עו"ד עירית אולמן מהקליניקות לזכויות עובדים באונ' תל אביב המלווה את ההתארגנות, הצביעה על הסתירה בעמדת החברה, שמחד טוענת שהשביתה הינה בניגוד לדין, ומאידך נמנעה מפנייה לבית הדין לעבודה בדרישה להוצאת צו מניעה נגד השביתה: סתירה המעוררת תהייה מדוע חוששת החברה להגיע לבית הדין, כאשר ההסבר האפשרי הוא ששם ייכפה עליה להיכנס למו"מ קיבוצי עם מען.

העובדים, בהם אנשי הועד שחדה מוסא וארכאן גרופ, ביטאו נחישות להמשיך במאבק עד שהחברה תיכנס למו"מ קיבוצי עם מען, גם אם יהיה עליהם להחריף את המאבק ולהאריך את השביתה למעלה משבוע. חאמד אבו סרור, אחד העובדים הותיקים, הדגיש בדבריו את התחושה של העובדים כי המאבק שהם מנהלים הוא הזדמנות לשנות את מעמדם ואת זכויותיהם בעבודה, וכי המאבק הזה מצדיק הקרבה ווויתור על שכר.

עוד..

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות