מען הכריז על סכסוך עבודה ושביתה במפעל המזון "טעמן" במישור אדומים

עובדי הייצור במפעל טעמן לייצור מזון במישור אדומים התאגדו במען-ארגון עובדים, וביום ג' 16.11 החליטו פה אחד על שביתה במפעל, לנוכח הסירוב העיקש של החברה לפתוח במו"מ על הסכם קיבוצי. הודעה רשמית על סכסוך עבודה נשלחה להנהלת המפעל ולממונה על יחסי העבודה במשרד העבודה. ככל שלא יהיה שינוי בעמדתה השלילית של החברה תפתח שביתה של עובדי הייצור ביום א' 5.12.

27 עובדי הייצור במפעל הצטרפו כולם למען כבר בחודש אוקטובר. מאז סירבה החברה לחשוף מהו מספר העובדים שלה, וביקשה שהארגון פשוט יקבל את הטענה ש-27 עובדים אינם השליש הדרוש על פי חוק. מאיסוף מידע של מען עולה ש-27 עובדים בהחלט מהווים שליש. רק בעקבות ההכרזה על סכסוך עבודה הואילה החברה לציין מהו מספר העובדים – לטענתה מספר גבוה, שחברי מען אינם מהווים שליש ממנו – אך היא עומדת בסירובה להציג אסמכתאות למספר זה, וממשיכה לסרב להיכנס למו"מ קיבוצי עם הארגון.

מען ארגון עובדים מיוצג במאבק זה על ידי עו"ד עירית אולמן מהקליניקה למשפט העבודה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם עו"ד איה ברטנשטין, היועצת המשפטית של מען.

הארגון דוחה את טענות החברה ועמד על זכותו על פי חוק לקיים מפגש עם העובדים בשטח המפעל. באספת העובדים שערכו נציגי מען יואב גל טמיר ואסף אדיב, השתתפו כל עובדי הייצור, ואישרו פה אחד את ההצעה להכרזה על סכסוך עבודה ושביתה.

חברי ועד העובדים, שיחדה מוסא ומוראד נסראללה, תיארו כיצד העובדים החליטו להצטרף לאיגוד לאחר שהחברה סירבה לפתוח להם קרן פנסיה במשך שנים רבות, כמו גם זכויות נוספות שדרשו העובדים ונתקלו בסירוב. העובדים נחושים בדעתם לפעול בשיתוף עם מען להשגת זכויותיהם.

עובדי מפעל טעמן צועדים בעקבות עובדים במספר רב של מפעלים באזור מישור אדומים שהצטרפו למען והשיגו את זכויותיהם, בהם מוסך צרפתי ומסגריית נ.א. מתכת הסמוכים. עובדים אלה ואחרים שיפרו את מעמדם, וזכו לפיצוי כספי על חובות עבר של המעסיקים, בזכות ההסכמים הקיבוציים עליהם חתם מען.

עוד..

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות