מעכשיו אמרו: "מען – ארגון עובדים (ע"ר)"

באוקטובר 2020 הודיע רשם העמותות שהוא מקבל את בקשתנו לשנות את שם העמותה. לאור זאת השם הרשמי של העמותה שהיה עד כה "מען – עמותה לסיוע לעובדים" משתנה והפך להיות "מען – ארגון עובדים".

שינוי השם אינו פורמלי בלבד. לפני למעלה מ-20 שנים הקמנו את "מען-עמותה לסיוע לעובדים", שפעלה כדי להגן על עובדים מול מעסיקים פוגעניים. במהלך השנים ההגנה שלנו הפכה קיבוצית, ומען הפך לאחד מ-4 ארגוני העובדים הכלליים בישראל. שינוי השם מייצג נכונה את עבודת הארגון.

למען יש תפקיד ייחודי בזירה החברתית והאיגוד מקצועית בישראל, זירה המתאפיינת בהפרדה מגזרית חריפה של לאום ומגדר, ובאפליה וניצול קיצוניים של אוכלוסיות מוחלשות. מען מאגד בשורותיו עובדים ללא אפליה ובשוויון מלא – אזרחים ישראלים ופלסטינים תושבי הרשות; נשים וגברים; ערבים ויהודים; עובדי צווארון כחול ולבן.

מאז הפך לארגון עובדים, חתם מען על שורה של הסכמים קיבוציים עם מעסיקים פרטיים וציבוריים, ביניהם עמותת החינוך יד ביד, הקונסרבטוריון למוסיקה בראש העין, מוסך צרפתי שמעסיק במישור אדומים עובדים פלסטינים, ועוד רבים אחרים. במקביל ממשיך הארגון בעבודת השטח הנרחבת שלו, משתתף בכל מאמץ ופעולה לקידום תנאי עבודה הוגנים ובטוחים לעובדים, במלחמה נגד תאונות עבודה, ומקיים באזור המשולש ובירושלים פרויקטים ייחודיים לקידום מעמדן של נשים ערביות בשוק העבודה.

מען ארגון עובדים ע"ר מאמץ אג'נדה של חברה שוויונית וכלכלה ירוקה, וחותר לבניית חזית רחבה של ארגונים ישראלים ופלסטינים המקדמים מטרות אלה. חזון זה מפורט בהצהרת עקרונות כללית שפרסם הארגון בחודש האחרון תחת הכותרת "המאבק בקורונה ובמשבר הכלכלי מחייב שותפות ישראלית-פלסטינית".

אנו קוראים לעובדות ועובדים בכל מקום ליצור קשר עם מען ולהצטרף אלינו. כל אלו המאמינים בשוויון פוליטי, חברתי ומגדרי מוזמנים להצטרף אלינו במאבק לבנות חברה צודקת וטובה יותר.

להצטרפות שלחו הודעה בדף הפיסבוק של מען או לכתובת הווטס אפ של מען 04-8674221

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות