מנהל ימית סינון התנצל, אבל החברה ממשיכה לנסות לשבור את השביתה

לאחר ששורה של עיתונאים פנו למר עופר תלמי, בעלים ומנהל חברת ימית סינון, וביקשו את תגובתו על התבטאותו הגזענית כלפי עובדיו הפלסטינים, נזכר מר תלמי להתנצל בפני כתבת "דה מרקר", טלי חרותי סובר, (קישור למטה) על דבריו.

מאידך, בשטח, עובדי המפעל מדווחים על המשך הפעולות של החברה השביתה שנמשכת כבר 12 יום ונגד ההתארגנות. ביום ג' 12.1 שכרה החברה 20 עובדים חדשים כשוברי שביתה בניגוד להוראות החוק שאוסרות על כך. בנוסף, נציגיה ניסו לגרום לקרע בין העובדים והארגון, תוך הפרת האיסור על מעסיק להימנע מלהפעיל לחץ על עובדיו לוותר על הצטרפותם לארגון עובדים. ח'ליל שהאב, חבר ועד העובדים, דחה את הצעת המנהל להגיע להסכם מאחורי גבו של מען, והבהיר שהעובדים ומען לא ייפרדו, וכי הם נחושים להגיע לחתימה על הסכם קיבוצי כתנאי לסיום השביתה.

מען דוחה את הניסיון של חברת ימית סינון להעביר את הסכסוך עם עובדיה לפסים אידיאולוגיים. המאבק של עובדי המפעל הוא על שכר הוגן, דמי הבראה וקרן פנסיה. השביתה היא תגובה לגיטימית לסירוב החברה להכיר בכך שעובדיה הוותיקים זכאים לתגמול מכובד על תרומתם למפעל, וכי לא סביר ולא ראוי שעובדים מקצועיים המועסקים מזה 20 שנה ימשיכו להשתכר שכר מינימום ללא אופק של קידום. ארגון מען מייצג עובדים ישראלים ופלסטינים על בסיס שוויוני וקורא לחברת ימית סינון לחתום על הסכם קיבוצי, דבר שיאפשר את סיום השביתה וחזרת העובדים לעבודה סדירה.

קישורים למאמרים שפורסמו היום:

כאן – תאגיד השידור  https://www.kan.org.il/Item/?itemId=98049

דה מרקר http://bit.ly/38BNYaz

פורטל הכרמל והצפון https://bit.ly/3qaY888

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות