לימודי מוסיקה בישראל: תלמידים עם הורים עשירים. מורים עם שכר עלוב

עשרות אלפי נערים ונערות מגיעים מדי יום ל-184 מרכזי מוסיקה וקונסרבטוריונים ברחבי הארץ כדי לרכוש השכלה מוסיקלית. כמעט כל הרשויות המקומיות מפעילות את המרכזים באמצעות עמותות או תאגידים עירוניים באופן שמאפשר להן להחריג את המורים מההסכמים הקיבוציים שמקנים זכויות ליתר עובדי הרשות המקומית.
מתוך 184, רק כ-60 קונסרבטוריונים מוכרים על ידי משרד החינוך שמתקצב אותם בהיקף מגוחך של 11 מליון ₪ בשנה. שני שלישים של הקונסרבטוריונים נותרים תלויים לגמרי בתשלומי ההורים, וגם השליש המוכרים אינם יכולים להסתמך על התמיכה התקציבית בלבד. כתוצאה אנו עדים למצב בו בכל מקום נדרשים הורים שרוצים להעניק לילדיהם חינוך מוסיקלי, לשלם מאות ₪ בחודש.

תלמידים שהוריהם חסרי אמצעים נאלצים לוותר על לימודי המוסיקה, ללא קשר לכישרון או לאהבה שלהם לתחום. הנה לכם הסללה מעמדית שמנציחה את הפערים בחברה – בדיוק ההפך מחינוך שנותן סיכוי שווה לכולם.
בהעדר תקצוב, תשלומי ההורים גוזרים גם שכר נמוך למורים.
את מעגל הקסמים הפוגעני הזה יש לשבור. הגיע הזמן שמשרד החינוך יתקצב לימודי מוסיקה כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים. תלמידי מערכת החינוך, כולם, זכאים לחינוך מוסיקלי איכותי במסגרת לימודיהם. מורי המוסיקה זכאים לשכר מכבד שיאפשר להם להתקיים ולהעניק לתלמידיהם את האיכויות האמנותיות בלי שראשם טרוד בלי הרף במצוקות פרנסה.

ארגון העובדים מען חתם על הסכם קיבוצי שקבע סולם שכר וזכויות סוציאליות למורי המוסיקה בקונסרבטוריון ראש העין. במקביל לקמפיין ציבורי שאנחנו מנהלים להגדלת התקציב, אנחנו קוראים למורים במרכזי המוסיקה השונים להתאגד במען, לשפר את זכויותיהם ולהסדיר את תנאי העבודה שלהם.
פנו עוד היום למען התייעצות לגבי זכויותיכם והאפשרות ליזום התאגדות בקונסרבטוריון שלכם.

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות