לימודי מוסיקה בישראל: תלמידים עם הורים עשירים. מורים עם שכר עלוב

עשרות אלפי נערים ונערות מגיעים מדי יום ל-184 מרכזי מוסיקה וקונסרבטוריונים ברחבי הארץ כדי לרכוש השכלה מוסיקלית. כמעט כל הרשויות המקומיות מפעילות את המרכזים באמצעות עמותות או תאגידים עירוניים באופן שמאפשר להן להחריג את המורים מההסכמים הקיבוציים שמקנים זכויות ליתר עובדי הרשות המקומית.
מתוך 184, רק כ-60 קונסרבטוריונים מוכרים על ידי משרד החינוך שמתקצב אותם בהיקף מגוחך של 11 מליון ₪ בשנה. שני שלישים של הקונסרבטוריונים נותרים תלויים לגמרי בתשלומי ההורים, וגם השליש המוכרים אינם יכולים להסתמך על התמיכה התקציבית בלבד. כתוצאה אנו עדים למצב בו בכל מקום נדרשים הורים שרוצים להעניק לילדיהם חינוך מוסיקלי, לשלם מאות ₪ בחודש.

תלמידים שהוריהם חסרי אמצעים נאלצים לוותר על לימודי המוסיקה, ללא קשר לכישרון או לאהבה שלהם לתחום. הנה לכם הסללה מעמדית שמנציחה את הפערים בחברה – בדיוק ההפך מחינוך שנותן סיכוי שווה לכולם.
בהעדר תקצוב, תשלומי ההורים גוזרים גם שכר נמוך למורים.
את מעגל הקסמים הפוגעני הזה יש לשבור. הגיע הזמן שמשרד החינוך יתקצב לימודי מוסיקה כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים. תלמידי מערכת החינוך, כולם, זכאים לחינוך מוסיקלי איכותי במסגרת לימודיהם. מורי המוסיקה זכאים לשכר מכבד שיאפשר להם להתקיים ולהעניק לתלמידיהם את האיכויות האמנותיות בלי שראשם טרוד בלי הרף במצוקות פרנסה.

ארגון העובדים מען חתם על הסכם קיבוצי שקבע סולם שכר וזכויות סוציאליות למורי המוסיקה בקונסרבטוריון ראש העין. במקביל לקמפיין ציבורי שאנחנו מנהלים להגדלת התקציב, אנחנו קוראים למורים במרכזי המוסיקה השונים להתאגד במען, לשפר את זכויותיהם ולהסדיר את תנאי העבודה שלהם.
פנו עוד היום למען התייעצות לגבי זכויותיכם והאפשרות ליזום התאגדות בקונסרבטוריון שלכם.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.

קו לעובד ומען לרשות האוכלוסין: יש לאפשר לעובדים הפלסטינים, שפרנסתם נגדעה לפני 4 חודשים, למשוך את כספם מקרן הפנסיה מבלי שההיתר שלהם יתבטל.
Kav LaOved – קו לעובד ומען, ארגוני זכויות עובדים, פנו לרשות האוכלוסין – האחראית על העסקת עובדים פלסטינים – בבקשה לנקוט בצעדים שיקלו על סבלם של העובדים מחד וימנעו כאוס בשוק העבודה מאידך. הפנייה הציעה פתרון יצירתי למצב אבסורדי: מצד אחד הממשלה מונעת כניסת עובדים פלסטינים, ומאידך מונעת מהם אפשרות לפדות את חסכונותיהם הפנסיוניים בקרן עמיתים.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

אי אפשר לדחות עוד את ההחלטה – יש להחזיר את העובדים הפלסטינים לעבודה בישראל עכשיו

מערכת הביטחון מנהלת בימים אלו דיונים קדחתניים בניסיון למנוע התלקחות בגדה המערבית. לפי ידיעה בוויינט הבוקר (יום ב' 5.2) הדיון מתמקד בשתי שאלות: האם להכניס את 100 אלף הפועלים הפלסטינים עם היתר לעבוד בישראל; והאם להתיר למתפללים מוסלמים מהגדה שיאושרו להיכנס לירושלים במהלך החג. הערכת גורמי הביטחון היא שחודש רמדאן, שיחל השנה ב-10 במרץ, עלול להיות נפיץ יותר מתמיד על רקע המלחמה בעזה, ולכן השאלות האלו מוגדרות כקריטיות.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

מתייצבים בשירות התעסוקה ולא רוצים שזכויותיכם יפגעו? חוששים להגיע לשירות התעסוקה בגלל העומס? ארגון "מען" עושה לכם סדר!

מאז 7/10, השתנו הנהלים של שירות התעסוקה. נכון להיום, שתי לשכות התעסוקה בירושלים פתוחות ומקבלות קהל ללא תור. עם זאת, לשכות התעסוקה עמוסות מאוד.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הממשלה בונה על עובדים זרים במקום פלסטינים – ורק מחמירה את הבעיה

הכתבה שפרסם היום 4.1 "כלכליסט" מבקרת בחריפות את מדיניות הממשלה בכל הקשור לנושא העובדים הפלסטינים ומדגישה כי עובדים זרים אינם יכולים להוות אלטרנטיבה לענף הבניין. כתב כלכליסט, שלמה טייטלבאום, מצטט כלכלנים וגורמים בענף הבניין שמאשרים את מה שטוען מען ארגון עובדים מזה זמן.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

חזרת העובדים הפלסטינים לישראל: צורך קיומי לישראל ולפלסטינים

עד ה-7 באוקטובר הועסקו בשוק העבודה הישראלי למעלה מ-200 אלף עובדים פלסטינים מהגדה ועזה. עבודה שהיא למעלה מ-20% מהתל"ג הפלסטיני, כ- 3.5 מליארד דולר בשנה. עם פרוץ המלחמה הוכרז בישראל מצב חירום, נאסרה כניסת פלסטינים לישראל, ונסגרו באופן מוחלט 11 מחסומים המקשרים בין הגדה המערבית לישראל. כך נותרו מאות אלפי משפחות פלסטיניות ללא מקור פרנסה במשך חודשיים וחצי, וללא אופק לחזרה לעבודה. וגם המעסיקים הישראלים מתקשים לחזור לתפקוד בלי עובדיהם.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות