לימודי מוסיקה בישראל: תלמידים עם הורים עשירים. מורים עם שכר עלוב

עשרות אלפי נערים ונערות מגיעים מדי יום ל-184 מרכזי מוסיקה וקונסרבטוריונים ברחבי הארץ כדי לרכוש השכלה מוסיקלית. כמעט כל הרשויות המקומיות מפעילות את המרכזים באמצעות עמותות או תאגידים עירוניים באופן שמאפשר להן להחריג את המורים מההסכמים הקיבוציים שמקנים זכויות ליתר עובדי הרשות המקומית.
מתוך 184, רק כ-60 קונסרבטוריונים מוכרים על ידי משרד החינוך שמתקצב אותם בהיקף מגוחך של 11 מליון ₪ בשנה. שני שלישים של הקונסרבטוריונים נותרים תלויים לגמרי בתשלומי ההורים, וגם השליש המוכרים אינם יכולים להסתמך על התמיכה התקציבית בלבד. כתוצאה אנו עדים למצב בו בכל מקום נדרשים הורים שרוצים להעניק לילדיהם חינוך מוסיקלי, לשלם מאות ₪ בחודש.

תלמידים שהוריהם חסרי אמצעים נאלצים לוותר על לימודי המוסיקה, ללא קשר לכישרון או לאהבה שלהם לתחום. הנה לכם הסללה מעמדית שמנציחה את הפערים בחברה – בדיוק ההפך מחינוך שנותן סיכוי שווה לכולם.
בהעדר תקצוב, תשלומי ההורים גוזרים גם שכר נמוך למורים.
את מעגל הקסמים הפוגעני הזה יש לשבור. הגיע הזמן שמשרד החינוך יתקצב לימודי מוסיקה כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים. תלמידי מערכת החינוך, כולם, זכאים לחינוך מוסיקלי איכותי במסגרת לימודיהם. מורי המוסיקה זכאים לשכר מכבד שיאפשר להם להתקיים ולהעניק לתלמידיהם את האיכויות האמנותיות בלי שראשם טרוד בלי הרף במצוקות פרנסה.

ארגון העובדים מען חתם על הסכם קיבוצי שקבע סולם שכר וזכויות סוציאליות למורי המוסיקה בקונסרבטוריון ראש העין. במקביל לקמפיין ציבורי שאנחנו מנהלים להגדלת התקציב, אנחנו קוראים למורים במרכזי המוסיקה השונים להתאגד במען, לשפר את זכויותיהם ולהסדיר את תנאי העבודה שלהם.
פנו עוד היום למען התייעצות לגבי זכויותיכם והאפשרות ליזום התאגדות בקונסרבטוריון שלכם.

עוד

פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות