חברות חוסכות אלפי שקלים על גב נהגי המשאיות

SAMSUNG

"ארגון העובדים מען" מטפל במאות תיקים משפטיים של נהגי משאיות. מניהול התיקים מצטיירת תמונה קשה של "התעלמות" מכוונת של חברות הובלה רבות מתשלומים שעליהן להפריש לקרן השתלמות ופנסיה לעובדיהן. בכך חוסכות החברות אלפי שקלים בשנה על כל נהג.

 

מי מפסיד מהשיטה?

העובדים כמובן. נהגים רבים אינם מודעים לזכויותיהם, ואחרים לא ממהרים לדרוש את המגיע להם, מחשש לאבד את מקום העבודה. אחרים מעדיפים לדחות את הגשת התביעה עד לאחר הפיטורים או עזיבת מקום העבודה, אולם אז הם נתקלים בהליכים משפטיים מסובכים שנמשכים תקופות ארוכות. כל אלה, וגם לחץ כלכלי שמתווסף פעמים רבות, מאלצים את הנהג להסכים לפשרות בהן הוא מקבל הרבה פחות ממה שמגיע לו.

מי מרוויח מהשיטה?

החברות כמובן. מבחינתן, במקרה הרע הן יידרשו על ידי בית הדין לשלם לנהג, אחרי שהשיגו דחייה של שנים בתשלומים. במקרה הטוב, הנהג יהיה לחוץ ויסכים להתפשר על פחות ממה שמגיע לו. ובמקרה המצוין, הנהג יישבר ולא ימצא עורך דין, כסף או כוח לרדוף אחרי המעסיקים בבתי הדין. וכך החיסכון לחברות נשמר.

יש פתרון

נהגים שמתארגנים במסגרת ארגון העובדים מען ומקימים ועד עובדים יכולים לשנות את המצב. ועדי עובדים יוצרים כוח מיקוח מול ההנהלה, משנים את יחסי הכוחות בחברה, ומאפשרים לנהגים לעמוד על זכויותיהם ולהגן עליהן ולשמור על מקום העבודה. לשם כך דרושה הסכמתם של שליש מהעובדים של החברה.

איך זה עובד

ועד עובדים רשאי לדרוש שקיפות ופירוט עלויות ההובלות, וכך להתמקח על שווי הפרמיה.

ועד עובדים יכול לכפות חלוקה שוויונית של הנטל בין הנהגים, ולדאוג לפיקוח על הוראות הבטיחות.

אז מה עושים?

הצטרפו למען עוד היום כדי שנוכל ביחד לבנות את כוחם של הנהגים המאורגנים.

עוד

כלכלה ירוקה

אחוות-נשים בראשות המלכה הדבורה ופועלותיה

הכל התחיל בשיחת טלפון. חבר משותף הציע שנדבר… ששני הפרויקטים הקהילתיים שלנו יכולים להועיל אחד לשני. וכך התחילה ידידות שממש שינתה את חיי. אביב וסרמן, מייסד "סורגות קהילה", המליץ לי בחום לדבר עם הנא תאופיק מאום אל פחם.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

הישגים משמעותיים ל'מען – ארגון עובדים' בטיפול בזכויות עובדים מאז פרוץ המלחמה

מאז פרוץ המלחמה, טיפל מען במיצוי זכויותיהם של מעל 300 מתושבי מזרח ירושלים, בתחומים כמו זכויות בעבודה, הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, תאונות עבודה, פתיחת מחסומים וקבלת תווי מזון. את ההישגים הללו ניתן לתרגם למעל ל-3 מיליון ₪. מעל ל-40% מהפונים שקיבלו סיוע היו נשים.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדות ועובדי האגודה לזכויות האזרח הצטרפו למען

 בחודש אפריל השנה ואחרי מו"מ מהיר, החודש חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את שכרם (רטרואקטיבית מתחילת השנה).
"אנחנו מאוד מרוצים שהצטרפנו למשפחת מען, ומהסיוע המקצועי והטוב שקיבלנו מהם שהוביל לחתימה מהירה על הסכם.
מצפים לשנים רבות של עבודה מאורגנת המיטיבה עם העובדים והעובדות", מסרה עו"ד דבי גילד חיו, חברת ועד העובדות.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

הכאוס במדיניות הישראלית לגבי העובדים הפלסטינים נחשף בישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים

ישיבת ועדת הכנסת לעובדים זרים הוקדשה היום לנושא העובדים הפלסטינים. אלא שהדיון בשאלה כלל לא עסק בעובדים. אף אחד לא סופר אותם. קיומם חשוב בגלל התפקיד החיוני שהם ממלאים בכלכלה הישראלית. למרות ההתעלמות מהמצב הקשה של העובדים הפלסטינים וגם התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהם מצד חלק מהדוברים היה ברור בישיבה שנוכחותם של הפלסטינים בשוק העבודה קיימת ולא הולכת לשום מקום.

המשך
עובדים ועובדות פלסטינים

'מען – ארגון עובדים': החלטת הממשלה לייבוא מאסיבי של עובדים הזרים היא הפקרות כלכלית, ביטחונית וחברתית. יש לבטלה ולאפשר לפלסטינים לחזור לעבודה בישראל

החלטת הממשלה מיום ד' 15.5 לאשר העסקה של 330 אלף עובדים זרים במשק נוגדת כל היגיון כלכלי; עומדת בסתירה לתכנון שוק העבודה; ופותחת את הדרך להרחבה מסוכנת של סחר בבני אדם למטרות עבודה בישראל. בנוסף, ההחלטה משקפת התעלמות מוחלטת מההשלכות החמורות של המשך העצירה הזמנית של העסקת עובדים פלסטינים.
החלטת הממשלה משנה לרעה, ובאופן דרמטי, את מדיניות העובדים הזרים בישראל בחמש סוגיות קריטיות:

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות