חברות חוסכות אלפי שקלים על גב נהגי המשאיות

SAMSUNG

"ארגון העובדים מען" מטפל במאות תיקים משפטיים של נהגי משאיות. מניהול התיקים מצטיירת תמונה קשה של "התעלמות" מכוונת של חברות הובלה רבות מתשלומים שעליהן להפריש לקרן השתלמות ופנסיה לעובדיהן. בכך חוסכות החברות אלפי שקלים בשנה על כל נהג.

 

מי מפסיד מהשיטה?

העובדים כמובן. נהגים רבים אינם מודעים לזכויותיהם, ואחרים לא ממהרים לדרוש את המגיע להם, מחשש לאבד את מקום העבודה. אחרים מעדיפים לדחות את הגשת התביעה עד לאחר הפיטורים או עזיבת מקום העבודה, אולם אז הם נתקלים בהליכים משפטיים מסובכים שנמשכים תקופות ארוכות. כל אלה, וגם לחץ כלכלי שמתווסף פעמים רבות, מאלצים את הנהג להסכים לפשרות בהן הוא מקבל הרבה פחות ממה שמגיע לו.

מי מרוויח מהשיטה?

החברות כמובן. מבחינתן, במקרה הרע הן יידרשו על ידי בית הדין לשלם לנהג, אחרי שהשיגו דחייה של שנים בתשלומים. במקרה הטוב, הנהג יהיה לחוץ ויסכים להתפשר על פחות ממה שמגיע לו. ובמקרה המצוין, הנהג יישבר ולא ימצא עורך דין, כסף או כוח לרדוף אחרי המעסיקים בבתי הדין. וכך החיסכון לחברות נשמר.

יש פתרון

נהגים שמתארגנים במסגרת ארגון העובדים מען ומקימים ועד עובדים יכולים לשנות את המצב. ועדי עובדים יוצרים כוח מיקוח מול ההנהלה, משנים את יחסי הכוחות בחברה, ומאפשרים לנהגים לעמוד על זכויותיהם ולהגן עליהן ולשמור על מקום העבודה. לשם כך דרושה הסכמתם של שליש מהעובדים של החברה.

איך זה עובד

ועד עובדים רשאי לדרוש שקיפות ופירוט עלויות ההובלות, וכך להתמקח על שווי הפרמיה.

ועד עובדים יכול לכפות חלוקה שוויונית של הנטל בין הנהגים, ולדאוג לפיקוח על הוראות הבטיחות.

אז מה עושים?

הצטרפו למען עוד היום כדי שנוכל ביחד לבנות את כוחם של הנהגים המאורגנים.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

ללא עבודה, ללא משכורת, ללא פיצויים

למעלה מ-100,000 עובדים פלסטינים אינם משתכרים למחייתם למעלה מחודש ימים, בגלל המלחמה והסגר, זולת אלפים בודדים של עובדים במקומות עבודה חיוניים והתנחלויות. נוכח מצוקתם הגוברת, פנינו יחד עם קו לעובד והקליניקה לזכויות עובדים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לרשות האוכלוסין ולמת"ש, וביקשנו לאפשר להם למשוך סכום חד פעמי מקרן הפנסיה שלהם.

המשך
פרסומים

מען – ארגון עובדים פנה לשר הרווחה, ח"כ יעקב מרגי, וקרא לו לשים קץ לפעולות המשמעתיות נגד עו"ד ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים.

לכבוד שר הרווחה חה"כ יעקב מרגי לכב' מ"מ מנכ"ל משרד הרווחה מר ינון אהרוני במייל –  mankal@molsa.gov.il   א.נ.,                                                                                       

המשך
תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות