חברות חוסכות אלפי שקלים על גב נהגי המשאיות

SAMSUNG

"ארגון העובדים מען" מטפל במאות תיקים משפטיים של נהגי משאיות. מניהול התיקים מצטיירת תמונה קשה של "התעלמות" מכוונת של חברות הובלה רבות מתשלומים שעליהן להפריש לקרן השתלמות ופנסיה לעובדיהן. בכך חוסכות החברות אלפי שקלים בשנה על כל נהג.

 

מי מפסיד מהשיטה?

העובדים כמובן. נהגים רבים אינם מודעים לזכויותיהם, ואחרים לא ממהרים לדרוש את המגיע להם, מחשש לאבד את מקום העבודה. אחרים מעדיפים לדחות את הגשת התביעה עד לאחר הפיטורים או עזיבת מקום העבודה, אולם אז הם נתקלים בהליכים משפטיים מסובכים שנמשכים תקופות ארוכות. כל אלה, וגם לחץ כלכלי שמתווסף פעמים רבות, מאלצים את הנהג להסכים לפשרות בהן הוא מקבל הרבה פחות ממה שמגיע לו.

מי מרוויח מהשיטה?

החברות כמובן. מבחינתן, במקרה הרע הן יידרשו על ידי בית הדין לשלם לנהג, אחרי שהשיגו דחייה של שנים בתשלומים. במקרה הטוב, הנהג יהיה לחוץ ויסכים להתפשר על פחות ממה שמגיע לו. ובמקרה המצוין, הנהג יישבר ולא ימצא עורך דין, כסף או כוח לרדוף אחרי המעסיקים בבתי הדין. וכך החיסכון לחברות נשמר.

יש פתרון

נהגים שמתארגנים במסגרת ארגון העובדים מען ומקימים ועד עובדים יכולים לשנות את המצב. ועדי עובדים יוצרים כוח מיקוח מול ההנהלה, משנים את יחסי הכוחות בחברה, ומאפשרים לנהגים לעמוד על זכויותיהם ולהגן עליהן ולשמור על מקום העבודה. לשם כך דרושה הסכמתם של שליש מהעובדים של החברה.

איך זה עובד

ועד עובדים רשאי לדרוש שקיפות ופירוט עלויות ההובלות, וכך להתמקח על שווי הפרמיה.

ועד עובדים יכול לכפות חלוקה שוויונית של הנטל בין הנהגים, ולדאוג לפיקוח על הוראות הבטיחות.

אז מה עושים?

הצטרפו למען עוד היום כדי שנוכל ביחד לבנות את כוחם של הנהגים המאורגנים.

עוד

עובדים ועובדות פלסטינים

מעכשיו גם עובדים תושבי הרשות הפלסטינית יוכלו לגשת למידע האישי שלהם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעות ומסמכים, ככל מבוטח ישראלי

לא כך היה עד לאחרונה עבור עובדים תושבי הרשות הפלסטינית שמועסקים בישראל. עובדים אלו לא יכלו לייצר קוד משתמש ולא נפתח להם אזור אישי במוסד לביטוח לאומי במקרה של תאונת עבודה. התוצאה היתה עיכובים של חודשים ושנים בטיפול בתביעות ופעמים רבות דחיית תביעות מוצדקות בשל העדר תקשורת.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

בסיוע מען קיבלו עובדים דמי אבטלה על חודשי המלחמה הראשונים

בחודשים האחרונים סייע משרד מען בירושלים לעשרות פונים, שעבודתם הופסקה בשל המלחמה, לקבל דמי אבטלה. בעקבות התערבות מען וגופים אחרים הסכים הביטוח הלאומי לשלם לאותם עובדים קצבאות באופן רטרואקטיבי – קרי על תקופה שקדמה ליום הגשת התביעה בפועל. בסה"כ קיבלו העובדים שפנו למען תשלומים בסכום של 1.2 מיליון ₪.

המשך
תעשייה וענפים אחרים

הבחירות לוועד העובדים בעמותת יד ביד יוצאות לדרך

ביום ד' 27.3 יצאה מערכת הבחירות של ועד העובדים בעמותת יד ביד לדרך – סייעות וגננות המעון בחיפה הצביעו ובחרו פה אחד את הנציגה שלהם לועד העובדים. במהלך החודש הקרוב יערוך מען בחירות במוסדות החינוך של העמותה ברחבי הארץ. הוועד שיבחר ישתתף במו"מ על הסכם קיבוצי שלישי לעובדות ועובדי העמותה.

המשך
פרויקט מזרח ירושלים

משבר תעסוקתי חמור בירושלים המזרחית לקראת הרמדאן

ערב חודש הרמדאן עומדים התושבים הפלסטינים בירושלים המזרחית בפני משבר כלכלי וחברתי שהוחרף עם הגידול בשיעור של 7.6% באבטלה מאז פרוץ המלחמה. חרף המשבר הממשלה פוגעת באופן אנוש בתכנית החומש לירושלים המזרחית.
'מען – ארגון עובדים' קורא לראש העיר ולמועצת העיר הנכנסת לפעול להבטחת התקציבים לצמצום הפערים החברתיים-כלכליים בירושלים המזרחית

המשך

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות