ופא טיארה בהפגנה בכרכור: "דמוקרטיה חיונית לכולנו יהודים וערבים."

תקשיבו לדברים האמיצים שאמרה ופא טיארה, רכזת השטח של מען – ארגון עובדים באזור המשולש ופעילה חברתית, בהפגנה בצומת כרכור אתמול: "דמוקרטיה חיונית לכולנו יהודים וערבים. דמוקרטיה היא תנאי ההכרחי ליציאת החברה הערבית ממצב העוני והפיגור שבה היא נמצאת. הלאומנות הקיצונית של בן גביר וסמוטריץ מופנית נגד ערבים אבל מטרתה לרסק את החברה הליבראלית בישראל. הגזענות המופנית נגדנו משמשת כסות לשליטת ההומופוב אבי מעוז על חינוך הילדים של כולם. זה מרשם לאסון שאנו – יהודים וערבים – חייבים להלחם נגדו ללא פשרה."

הנאום המלא:

ערב טוב כרכור مساء الخير كركور

אני מתרגשת מאד לדבר כאן הערב. כל שבת אני מגיעה להפגנה ופוגשת אנשים ונשים וצעירים מדהימים

ביחד אנחנו צועקים דמוקרטיה. דמוקרטיה

אני וופא טיארה מארגון מען – ארגון עובדים של יהודים וערבים שעקרונותיו: דמוקרטיה, שוויון, מאבק נגד הקיצוניות הדתית, צדק חברתי ושלום הובילו אותנו באופן טבעי להצטרף למחאה.

דמוקרטיה אינה סתם מילה

זהו דגל המאבק בכל העולם – מארצות הברית עד הונגריה ופולין ומצרים וגם בחברה הערבית בישראל. בכל מקום המאבק הזה נערך בשפה אחרת ובתנאים אחרים אבל למרות השוני הערכים של כולנו משותפים. כבוד האדם. שוויון לכולם. נגד הקיצוניות הדתית והלאומנית. נגד אפלית נשים. למען צדק חברתי שיתן סיכוי לעניים ולעובדים. הגדיר זאת היטב הנשיא האמריקאי ביידן כאשר אמר שהמאבק בעולם היום הוא בין דמוקרטיה ודיקטטורה. בצדק הוא ממשיך לסרב להיפגש עם נתניהו.

המחאה קמה נגד הקיצוניות הדתית והלאומנית היהודית. גם החברה הערבית מתמודדת עם כוחות אנטי דמוקרטים וקיצוניים. למשיחיות היהודית הדתית, הפליית נשים בחברה הישראלית יש אח תאום: הקיצוניים הדתיים והלאומניים ערבים שפוגעים ומפלים נשים בחברה הערבית. המבנה החמולתי ששולט בישובים הערבים הוא מבנה אנטי דמוקרטי במהותו והוא יוצר את חממת הגידול לארגוני הפשע המנצלים את החולשה של החברה הערבית כדי להשתלט עלייה ולהטיל את אימתם.

דמוקרטיה חיונית לכולנו יהודים וערבים. דמוקרטיה היא תנאי ההכרחי ליציאת החברה הערבית ממצב העוני והפיגור שבה היא נמצאת. הלאומנות הקיצונית של בן גביר וסמוטריץ מופנית נגד ערבים אבל מטרתה לרסק את החברה הליבראלית בישראל. הגזענות המופנית נגדנו משמשת כסות לשליטת ההומופוב אבי מעוז על חינוך הילדים של כולם. זה מרשם לאסון שאנו – יהודים וערבים – חייבים להלחם נגדו ללא פשרה.

/אנחנו פה, גוש אחד ביחד ננצח, דמוקרטיה לכולם ללא הבדל דת, מין, גזע או לאום

MORE...

תעשייה וענפים אחרים

עובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו במען בדרישה להעסקה ישירה וחתימה על הסכם קיבוצי

כמחצית מעובדי ועובדות בית החולים הגריאטרי "הוד עמל" במישור אדומים התאגדו בשבוע שעבר במען – איגוד עובדים. רובם תושבי/ות הרשות הפלסטינית, המועסקים בבית החולים למעלה

READ MORE »
ההפיכה המשפטית

נשים ערביות בקפלן

באנו היום, קבוצת נשים יהודיות וערביות להשתתף במחאה, לתמוך בה, ולחזק את התנועה ההמונית למען דמוקרטיה. באנו כדי להגיד בצורה הברורה ביותר, לא לממשלת הגזענות,

READ MORE »

אנא כתבו את שמכם המלא, טלפון ותיאור קצר של נושא הפנייה, ונציג\ה של מען יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

رجاءً اكتبوا اسمكم الكامل، الهاتف، ووصف قصير حول موضوع توجهكم، ومندوب عن نقابة معًا سيعاود الاتصال بكم لاحقًا
כארגון שמחויב לזכויות עובדים ללא הבדלי דת, גזע, לאום, מגדר או מקצוע - דמוקרטיה היא נשמת אפינו.
מען מתנגד בחריפות לחוקי ההפיכה המשטרית שממשלתם הקיצונית של נתניהו, לוין, בן גביר וסמוטריץ' מנסה לכפות.

ללא דמוקרטיה אין זכויות עובדים,
כשם שארגון עובדים לא יכול להתקיים תחת דיקטטורה.

רק ניצחון המחנה הדמוקרטי יאפשר לפתח דיון בשאלה הפלסטינית, ולהגיע לפתרון אלטרנטיבי לכיבוש ולאפרטהייד, תוך הבטחת זכויות אדם ואזרח לכל, ישראלים ופלסטינים כאחד. כל עוד משטר האפרטהייד מתקיים, המחנה הדמוקרטי לא יצליח להביס את הפשיסטים הישראלים. לכן מען פועל לצרף את החברה הערבית והפלסטינית למחאה.

אנו מזמינים אותך:

לצעוד איתנו בהפגנות ולבנות אלטרנטיבה איגוד מקצועית, יהודית-ערבית דמוקרטית בישראל. הצטרפו היום לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו "צועדות/צועדים עם מען במחאה"

להצטרף למען ולאגד עובדים במקום העבודה שלך . קראו כאן איך מתאגדים במען.

לעקוב אחרי העבודה של מען ברשתות החברתיות